reklamı kapat

POPÜLER

üç tekerlekli elektrikli motosiklet: "Afreda S6"

Katlanabilir yapıda üç tekerlekli elektrikli motosiklet: “Afreda S6”

Elektrikli bisiklet tarafı gibi elektrikli motosiklet tarafında da ilginç modeller karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer “Afreda S6” ses getirdi.

Elektrikli motosiklet Afreda S6, Indiegogo üzerinde aradığı desteği bulan ve platformdan satın alınabilen en son araçlardan oldu. Oldukça kompleks bir gövde yapısı bulunan çünkü üç tekerlekli olmasına rağmen katlanabilir olan ürün, bu açıdan rahat bir taşıma ve saklama imkânı sunuyor. Üç tekerlekli yapısı ve özel süspansiyon sistemleriyle oldukça dengeli bir sürüş de getiren Afreda S6, bu altyapı ile arazide de büyük bir sürüş kolaylığı sağlıyor. Aynı zamanda şehir içerisindeki engelleri de sorun olmaktan çıkaran motosiklet, istenirse iki kişiyi taşıyabiliyor. Avrupa versiyonu 250W, ABD versiyonu ise 500W elektrik motoru ile donatılan ürün, Avrupa sürümüyle maksimum 35 km/s, ABD versiyonu ise 40 km/s hıza çıkabiliyor. Bu ürünün yüksek hızlı sürüş gibi amacı bulunmuyor ancak mevcut değerler birçok kişi için yeterli görünüyor.

Alt seviyede kullanılan tek bir 48V/7.8-Ah lityum-iyon pil paketi ile 30 km, çift pile sahip “Pro” modeliyle ise 60 km kadar menzil getiren elektrikli motosiklet Afreda S6, üç adet disk fren ile durma konusunda bir sorun yaşatmayacak gibi görünüyor. Temel versiyonu 26 kg ağırlığında olan ürün, açıklamaya göre 6061 alüminyum gövde üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Afreda S6 için hazırlanan Indiegogo sayfasına buradan ulaşabileceğiniz dikkat çekici ürün için en az 2.299 doların gözden çıkarılması gerekiyor. Motosikleti hareket halinde görmek için de sayfanın üstündeki videoya göz atabilirsiniz.

Elektrikli motosiklet Afreda S6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması