reklamı kapat

POPÜLER

Acer

Acer, gözlüksüz 3D deneyimini sunan SpatialLabs monitörleri tanıttı

En büyük bilgisayar üreticilerinden Acer, gözlüksüz 3D deneyimini sadece dizüstülere özel bırakmadı, SpatialLabs monitörleri de tanıttı.

Acer, ürün gamına detaylarına aşağıda yer verdiğimiz özel kamera, ekran ve yazılım sistemleriyle gözlüksüz 3D oyun keyfi sunabilen dizüstü modeli yanında SpatialLabs View ve ticari izleyici tarafı için ise SpatialLabs View Pro isimli iki yeni ürün eklediğini duyurdu. Bu konuda bir açıklama yapan firma, “Her ikisi de başka bir bilgisayara bağlanabilen bu bağımsız 15,6 inçlik 4K ekranlar kullanıcılara SpatialLabs deneyim paketine taşınabilir erişim sağlıyor” diyor ve ekliyor: “Nitelikli içerik üreticiler için tasarlanan bu yeni nesil cihazlar, aynı zamanda, gözlüksüz stereoskopik 3D teknolojisini oyunculara ve ev eğlencesi meraklılarına da sunuyor.” 1,5 kg altında ağrılıkları bulunan bu ekranlar, yüzde 100 Adobe RGB renk gamı kapsaması ile geliyor ve 400 nit parlaklık sunuyor. Ürünler hakkında spesifik olarak şu özetler geçiliyor:

“Acer SpatialLabs View, profesyonel oyuncuların ihtiyacına cevap olarak bilgisayar oyunlarına, medya içeriğine ve hatta kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriğe stereoskopik 3D deneyimini getiriyor. Acer SpatialLabs View Pro ise kurumsal içerik yaratma süreçlerinden satışlara kadar sektördeki tüm ticari dönüşümün her aşamasını desteklemek için tasarlandı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpatialLabs Go ile beraber iki boyutlu içerikleri üç boyutlu hale getirebilen portatif monitörler, oyun için de kullanılabiliyor. Hatta Acer bu konuda şunları aktarıyor: “Oyun dünyasına stereoskopik 3 boyutlu oyun deneyimi getiren yeni bir uygulama olan SpatialLabs TrueGame, oyuncuların en sevdikleri oyunların keyfini tam anlamıyla çıkarmalarını sağlıyor. Bu da olasılık dahilinde çünkü oyunlar, çoğunlukla üç boyutlu düşünülerek oluşturuluyor: Geliştiriciler inşa ettikleri her sahne ve nesneye derinlikle alakalı bilgiyi dahil ediyor. SpatialLabs, halihazırda var olan bu bilgiyi, oyunları stereoskopik 3D olarak sunmak için kullanıyor.

Oyunculara en sevdikleri oyunlarla sorunsuz bir deneyim sunmak için piyasaya sürülecek 50’den fazla modern ve klasik oyun arasında her oyun başlığı için önceden yapılandırılmış özel bir profil oluşturuluyor. Önümüzdeki dönemde de düzenli olarak ek başlıklar için platforma yeni profiller eklenecek. “

Acer SpatialLabs View ve SpatialLabs View Pro modellerinden şimdilik sadece SpatialLabs View için fiyat veriliyor. Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak ürün için 1.099 dolar verilmesi gerekecek. Bu ürün yüksek ihtimalle ileride Türkiye’de de satılacak.

Acer çözümleri yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti