reklamı kapat

POPÜLER

Kendi kendine dengede kalabilen geleceğin motosikletlerine ilk adım [Video]

Kendinden denge sistemine sahip motosikletleri artık yollarda görme zamanı geldi. Thurstcycle, GyroCycle modeliyle adını ilk arasına yazdırma konusunda iddialı.

BMW Motorrad Vision Next 100 konseptiyle birlikte küçük modellerin yanı sıra büyük çaplı modellerde de karşımıza çıkan kendinden denge sistemine (self-balance) sahip motosiklet modelleri, geleceğin motosiklet teknolojilerinde büyük yer sahibi olması beklenen modeller arasında yer alıyor. Tıpkı Lit Motors gibi sadece kendinden dengeli motosikletler üzerinde geliştirme yapan bir üretici olan Thrustcycle, ilk modelini 2017 yılında sunmaya hazırlanıyor.

thurstcyclegyro3
Jiroskopik etki üzerine geliştirilen bir sistemin yer aldığı ve adını bu sistemden alan GyroCycle, bu etkiyi dahilinde bulunan çarklar vasıtasıyla elde ediyor. Kendinden denge sistemine sahip motosikletle birlikte yeni bir segment ile karşı karşıya kalacak olan tüketicileri, yeni bir sürüş birlikte daha güvenli bir motosiklet deneyimi bekliyor. Thurstcycle, elektrik motoruna sahip GyroCycle ile birlikte segmentte jiroskopik etkiyi kullanan ilk marka olmayı da hedefliyor. Peki yüksek teknolojiye sahip bu motorların fiyatları nasıl olacak? Thrustcycle bununla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmasa da beklenti yurt dışı fiyatlarının 20.000 doların altında olacağı yönünde. Geliştirme aşamasında olan motosiklet modelleriyle birlikte “Tron” filmiyle karşımıza çıkan motosikletlere adım adım yaklaşıyoruz.

VİDEO

BONUS VİDEO