reklamı kapat

POPÜLER

Kickstarter 100 bininci başarılı projesini kutluyor

Kickstarter, dün itibarıya başarıyla sonuçlanan binlerce projesini kutlamak için, kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede Kickstarter projeleri ile ilgili birtakım ilgi çekici detayları paylaştı. 100 maddede listelediği bu veriyi kendi sitesi üzerinden yayınlayan Kickstarter’da, 28 Nisan 2009 – 7 Şubat 2016 arasında istediği desteği toplamayı başaran proje sayısı 100.000 oldu.

Başlangıcının üzerinden altı yıldan fazla zaman geçen Kickstarter’da 7 Şubat itibarıyla başarıyla fonlanan projelerin sayısı 100.000’e ulaştı. Bu 100.000’lik başarının şerefine 100 maddeyle bugüne kadarki önemli (ve esprili) rakamsal verileri kullanıcılarıyla paylaşan Kickstarter’ın bu listesinde oldukça enteresan birkaç bilgi de yer alıyor. Örneğin şimdiye kadar 15 albüm/ beste/ performans projesi Grammy adayı olmuş. Dört tane proje ise Grammy kazanmış. Kickstarter’da destek toplayan filmlerden 11 tanesi Oscar’a aday olurken Kickstarter destekçilerinin başarıya ulaştırdığı projelerden Inocente, en iyi kısa belgesel dalında Oscar kazanmış.

Bu ve benzeri, bazısı ilginç bazısı gereksiz 100 maddelik Kickstarter gerçekleri için bloglarında yayınladıkları paylaşıma bakabilirsiniz.

ETİKETLER
YORUMLAR