reklamı kapat

POPÜLER

Kickstarter ürünleri artık Amazon’da

Kickstarter projeleri pek çok yenilikçi ürünle karşılaşmamızı sağlıyor. Ancak bir projeye yatırım yapıp ürünü aylar öncesinden almak zaman zaman oldukça riskli olabiliyor. Merak etmeyin, Amazon bu işi sizin için daha güvenli ve kolay hale getiriyor.

Kickstarter başta teknoloji olmak üzere pek çok alanda oldukça ilgi çekici projelerle dolu. Pebble, Oculus gibi büyük isimlerin pazarda kendine yer açmasını sağlayan ilk nokta da yine Kickstarter. Ancak her proje Pebble’ın ya da Oculus’unki gibi başarıyla sonuçlanmıyor. Kickstarter’da bağış yapan kullanıcılar ürünün göründüğü gibi çıkmaması ya da projenin başarıya ulaştıktan sonra tamamen iptal olması gibi riskler alıyor. Yakın zamanda skandala dönüşen başarılı Kickstarter projelerini de düşününce, kullanıcıların kendilerini güvenceye almak istemesi normal karşılanabilir.

kickstarter
Bu noktada devreye Amazon giriyor. Fon bekleyen ürünlerden ziyade başarıya ulaşmış ve son kullanıcıya gönderilmeye hazır Kickstarter ürünleri için ayrı bir kategori oluşturan Amazon, zamanında Kickstarter’da görüp beğendiğiniz ama bağış yaparak satın almaya çekindiğiniz ürünleri size ulaştırıyor. Şimdilik altı ana kategoride sınırlı sayılabilecek ürünle ilk başlangıcı yapan Amazon’un zaman içinde Kickstarter sayfasının içerik sayısını artıracağına ise şüphe yok.