reklamı kapat

POPÜLER

Milyon dolarlık Kickstarter projesi Game of Thrones’u yeniden çekecek [Video]

HBO’nun Game of Thrones‘unun ciddi düzenlemelere ihtiyacı olduğunu düşünüyor, Dorne sahnelerine anlam veremiyorsanız sizi 20 milyon dolar hedefli Kickstarter kampanyasına alalım.

HBO’nun televizyona taşıdığı günden bu yana gündemden inmeyen Game of Thrones, George R.R. Martin seriyi yeterince hızlı yazamadığı için kitap serisinden bağını tamamen kopardı ve aynı sonuca farklı yollardan gideceğini duyurdu. Hayranlar bu konuda çok da memnun olmasa da bu kabul edilebilir bir durumdu. En azından artık bağımsız bir yapım olduğu için “Ama orası öyle değil ki!” şikayetlerinin önüne geçilecekti. Ancak daha ilk bölümlerde Dorne kısmında mantık hataları ve geçiştirmelerle bir kez daha hayranları çileden çıkarmayı başardılar. Yazının bu noktadan sonrası beşinci ve altıncı sezonla ilgili spoiler içerebilir.

Beşinci sezonla beraber izleyicileri ayrı tutuyoruz ancak kitabı okuyan kitle için Kum Yılanları bir parça hayal kırıklığı yarattı. Ancak bu çok da dert değildi, uyarlamalarda değişiklikler olması oldukça normal bir durum sonuçta. Fakat Kum Yılanları’nın birden bire Prens Trystane Martell’in gemisine “ışınlanması” ve Doran Martell’in koruması, dağ gibi Areo Hotah‘ın minicik bir hançerle sırtından bıçaklanarak öldürülmesi bardağı taşıran damlalardı. Bu konuya herhangi mantıklı bir açıklama gelmediği gibi konunun üstü de merakla beklenen Jon Snow’un dirilme sahneleriyle başarılı bir şekilde örtüldü.

Pek çok izleyicinin dahi kafasında soru işareti oluşturan bu gizemli ışınlanma durumunun ateşli Game of Thrones fanlarına etkisi daha büyük oldu. Sosyal medya şikayetlerle çalkalanırken ortaya çıkan Kickstarter kampanyası ise durumu biraz abartıyor gibi görünüyor. Resmi Game of Thrones masaüstü trivia oyununun yazarı David Panfilo ve yapımcı Sean Ireland önderliğinde açılan ve 20 milyon dolarlık bir bağış hedefi olan bu esprili Kickstarter kampanyası Dorne kısımlarını düzeltmeyi vadediyor. Hatta şu ana kadar 23 bin dolar toplamış durumdalar. Tek bir bölümü 6 ila 10 milyon dolar arası tutan Game of Thrones’a 2 bölümlük bir Dorne güncellemesi yapmaya hazırlar. Hatta öyle ki bağış 20 milyon doları geçerse kademeli olarak resmi oyuncuları da projeye dahil etmeye niyetliler.

Şaka gibi görünen ama ciddi ciddi hazırlanmış bu Kickstarter kampanyasının başarıya ulaşması pek olası değil gibi. Ancak yine de destek olup Dorne’a hak ettiği bölümleri vermek isterseniz, buradan bağış yapabilirsiniz.

VİDEO