reklamı kapat

POPÜLER

Kickstarter’ın yeni yıldızı Sense uyku küresi [Video]

100 bin dolarlık Kickstarter hedefine sadece yedi saat içinde ulaşıp an itibarıyla 650 bin doları dahi görmüş olan Sense, Kickstarter’ın yeni gözdesi. Gelişmiş bir uyku takip cihazı olan Sense, uyku kalitesini artırdığını öne sürüyor.

Sense’i üreten Hello’nun açıklamasına göre, bu ufak küre uykunuzu izleyerek ne kadar kaliteli, doğru ve kesintisiz uyuduğunuzu inceliyor. Uyumak için ideal ortamın nasıl olması gerektiğini, bu ortamı nasıl yaratabileceğinizi ve kalitesiz bir uykuya yol açan unsurları nasıl elimine edeceğinizi Sense yardımıyla belirleyebiliyorsunuz.

sense
Sense sistemi, uyurken başucunuza yerleştirdiğiniz bir küre, yastığınızın yanına yerleştirdiğiniz Sleep Pill cihazı ve uyku istatistikleriyle verilerini gösteren bir telefon uygulamasından oluşuyor. Uyuduğunuz ortamdaki gürültü ve ışık seviyesini, sıcaklığı, nem oranını ve havadaki partikülleri ölçen Sense, ortamın uyumaya elverişli olup olmadığını belirtiyor. Gece boyunca uykunuzu izleyen Sense, her sabah uykunuza not vererek ne kadar kaliteli bir uyku çektiğinizi anlamanızı sağlıyor. Cihazdaki akıllı alarm özelliği de, uykunuzdan daha huzurlu ve rahat uyanmanızı sağlıyor.

Kickstarter‘da şu anda 99 dolardan ön siparişe sunulmuş olan Sense’in kasım ayında piyasaya çıkması, piyasa fiyatının da 129 dolar olması planlanıyor.

VİDEO