reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan uyku takibi konusunda büyük adım

Apple sağlık alanına büyük önem veriyor ve devamlı olarak yaptığı yeni yatırımlarla birlikte sağlık takibini bir adım daha öteye taşıyor. Cupertinolu şirketin bünyesine kattığı yeni firma ile birlikte Apple’ın uyku takibi konusunda da önemli adımlar atması bekleniyor.

Beddit isimli şirket, kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla Apple tarafından satın alındığını doğrulamış durumda. Bu açıklamada Apple’ın Beddit’i bünyesine kattığı ve bundan böyle uyku verilerinin Apple’ın gizlilik politikaları doğrultusunda toplanacağı ve kullanılacağı belirtiliyor. Beddit’in geliştirdiği uyku takip cihazları yatağın belirli bir bölümüne yerleştirilerek kullanılıyor. Detaylı uyku analizi yapabilen bu cihaz, verileri iPhone ve Apple Watch’ta bulunan uygulamasına gönderiyor. Ayrıca bu veriler Apple’ın sağlık uygulamasında da kendisine yer buluyor.

Apple’ın Beddit ile birlikte ne yapmayı planladığı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat iOS 10 ile birlikte saat uygulamasını yenileyen ve uyku alışkanlıklarını düzenleyen bir özelliği kullanıma sunan Apple’ın bu özelliği daha da geliştirebileceği düşünülüyor. Ayrıca Apple’ın gelişmiş uyku takibi özelliğini iPhone veya Apple Watch’un içerisinde sunabileceği de ileri sürülüyor. Eğer bu şekilde bir yenilik yapılırsa hiçbir aksesuara ihtiyaç duymadan iPhone ile gelişmiş bir uyku analizi yapabileceği söyleniyor. Apple’ın nasıl bir adım atacağını bekleyip göreceğiz.