reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

KKTC’nin yerli otomobil modeli GÜNSEL, Avrupa’da boy gösteriyor

Yerli otomobil GÜNSEL, Almanya’da düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı (IAA Mobility) ile dünya vitrinine çıktı.

COVID-19 pandemisi sonrasında düzenlenen ilk otomobil fuarı olan Uluslararası Otomobil Fuarı (IAA Mobility), Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi. Pek çok uluslararası otomotiv markasının yeni modellerini gün yüzüne çıkardığı fuar, dünya otomotiv piyasasına yön veren üreticileri, tedarikçileri ve son kullanıcıları bir araya getirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üretimi GÜNSEL, IAA Mobility’ye katılarak KKTC ve Türkiye’nin ardından dünya otomotiv vitrininde de boy gösterdi. GÜNSEL, Aralık ayında Londra’da, Şubat 2022’de Cenevre’de ve Nisan 2022’de ise Pekin’de düzenlenecek otomotiv fuarlarına da katılarak ilk modeli B9’u otomotiv dünyasının en önemli fuarlarında dünyaya tanıtacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil GÜNSEL seyahatlerine devam edecek

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “KKTC’mizin yerli ve milli otomobili GÜNSEL ile katıldığımız IAA Mobility’de GÜNSEL’imizi dünya otomotiv vitrinine çıkardık. Diğer yandan diğer otomobil üreticileri ve tedarikçilerle bir araya gelerek, geleceğin teknolojilerini ve otomotiv dünyasındaki gelişmeleri yakından gözlemleme fırsatı yakaladık.

Seri üretime çok yaklaştığımız bu dönemde, Aralık ayında Londra’da, Şubat 2022’de Cenevre’de ve Nisan 2022’de ise Pekin’de düzenlenecek otomotiv fuarlarına da katılarak GÜNSEL’imizi dünyaya tanıtmaya ve ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu