reklamı kapat

POPÜLER

Günsel yerli otomobil

KKTC’nin ilk yerli otomobili hakkında önemli gelişme

Küzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nin ilk yerli otomobili Günsel B9 modelinin tanıtılmasının ardından güzel bir gelişme yaşandı. 109 Türk mühendisinin imzasını taşıyan  yerli otomobil için tanıtım ofisi Lefkoşa Dereboyu´nda açıldı. Tanıtım ofisine gelen kullanıcılar Günsel B9 için test sürüşü randevusu da alabiliyor. B9 haricinde SUV bir model olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak J9 modeli de sergileniyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, otomotiv sektöründe yaşanan değişim ve gelişimlere paralel olarak hedeflerini planladıklarını ve yatırımlarını sürdürerek daha geniş kitlelere ulaşma imkanı yaratmayı istediklerini belirtti. Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, elektrikli otomobil piyasasında güvenilir ve prestijli bir marka haline gelme stratejilerine bağlı olarak tanıtım ofisinin, marka bilinirliğini oluşturmak ve markalaşma sürecini hızlandırmak adına kurumsal kimlik vizyonlarının bir konsepti olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil Günsel B9 modelinin sunduğu özellikler

Seri üretimi 2021 yılında başlayacağı ifade edilen Günsel B9, 187 beygirlik bir motordan güç alıyor. Elektrikli motora sahip olan otomobil tam dolu pille 350 kilometrelik bir menzil sunuyor. Saatte 100 kilometre hıza 8 saniyede ulaşabilen otomobilin saatteki maksimum hızı ise 170 kilometre. B9, 300 bin kilometreden sonra pil kapasitesinin yüzde 90’ını koruyabiliyor. Bu da otomobilin uzun yıllar kullanılabileceği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu