reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Razer Seiren Mini mikrofon

Küçük ama yetenekli mikrofon: “Razer Seiren Mini” [Video]

Oyuncu ekipmanı denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan Razer, kısa süre önce ürün gamına Razer Seiren Mini isimli bir mikrofon ekledi.

Razer Seiren Mini, isminde de geçtiği üzere gerçekten ufak boyutlu bir mikrofon modeli. Razer’dan geldiği için önceliği oyuncular olan ancak her türlü ihtiyaç için kullanılabilecek bir seçenek oluşturan ürün, gerçekten şık görünüyor ve boyutuyla masada yer kaplamıyor. Dar alana sahip kişiler için güzel görünen ürün, kendisi gibi ufak bir fiyat etiketine sahip. Modelin açıklanan yurt dışı fiyatı 50 dolar seviyesinde yer alıyor. İleride Türkiye’de de satılacağını düşündüğümüz Seiren Mini, aktarıldığı kadarıyla yüksek kalitede ve bünyesinde fiziksel bir ayar tekeri barındırmıyor. Özel ayaklara takılabilen üç farklı renk seçeneğine sahip modelin USB üzerinden tak çalıştır olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu da gerçekten çok büyük bir kolaylık sağlıyor.

Razer Seiren Mini öncesinde firmadan Seiren Emote mikrofon modeli gelmişti

USB üstünden bağlantı kuran mikrofon, üstünde 8 bit LED bir ekran barındırmasıyla ses getirmişti. Bu ekran kişilerin yayındaki tepkilerine göre farklı “emote” gösterimi yapabiliyor. XSplit Broadcaster, OBS ile Streamlabs destekleri bulunan ve bunlarla senkronize olabilen mikrofon, bünyesinde birçok hazır emote taşıyor. Kişilerin kendi emote’larını oluşturmasına da imkan tanıyan bir yazılımla gelen mikrofon, başka birçok konuda da istenildiği gibi özelleştirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin modelin yayında bağış gelirse buna özel bir şekil göstermesi ayarlanabilir. Yayıncı ile izleyici arasındaki etkileşimi ve görselliği artırmaya odaklanan Razer Seiren Emote, elbette temel görevini de iyi şekilde yapıyor ve yüksek bir ses kalitesi sunuyor. Bir esnek uzatma aparatı ile gelen mikrofon, istenmeyen darbeleri yayına aktarmıyor ve “tak çalıştır şekilde görev” yapabiliyor.