reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Kullanıcı deneyimine çok yönlü güncelleme; Tesla’lara “Party” ve “Kamp” modu geliyor

Elon Musk tarafından duyurusu gerçekleştirilen “Party” ve “Kamp” modu, araç içerisindeki pasif kullanım amaçlarına hizmet edecek.

Elon Musk yönetimindeki Tesla’nın yavaş yavaş çeşitlendirmeye başladığı elektrikli otomobil ürün gamı beraberinde pek çok avantajı getiriyor. Sessizliği, çevreciliği, süper spor otomobilleri aratmayan patlayıcı gücü ve hızlı şarj desteğiyle, Tesla otomobilleri küresel üreticilerin 2020 planlarını günümüz şartlarında verebiliyor. Araçların bizce en önemli özelliklerinden bir tanesi de akıllı telefonları aratmayan yazılım desteği. Günümüzde pek çok cihazdan bile daha sık güncelleme alarak kullanıcılarını memnun eden modeller, özel bayram ve kutlamalardan da fazlasıyla nasibini alıyor. Böylesine bir altyapının getirilerinin başında da özgürlük geliyor. Bunun en güncel kanıtlarından bir tanesini, Elon Musk’ın resmi Twitter hesabından yaptığı yeni modların duyurusuyla görebiliyoruz. “Party” ve “Kamp” olarak kullanıma sunmaya hazırlandıklarını dile getiren Musk’ın hedefinde çok daha verimli amaçlar var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tarihi henüz net değil

Model S ve X‘in yanı sıra ailenin son üyesi olarak sokaklarda varlığını artırmaya devam eden 3‘e de gelecek olan modların çıkış noktası “çok yönlülük“. Adlarında da tahmin edilebileceği üzere sadece otomobiller park halindeyken aktif kullanımı sağlanabilecek olan bu modlar, 48 saat boyunca araç içi ışıklandırma, priz kullanımı, multimedya sistemi ve klima gibi özelliklerin aktif kullanımına odaklanıyor. Araç içerisinde uyumak zorunda olan kullanıcılar için düşünülen bu detayların en büyük destekçisi haliyle yüksek kapasiteli bataryalar. Şimdilik ne zaman sunulacağını bilmediğimiz bu modların ne denli kullanışlı olduğunu önümüzdeki süreç gösterecek.