reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet

Kuryelerin yeni yol arkadaşı olma iddiasını taşıyan elektrikli motosiklet; Elmoto Loop

Fransa merkezli şirket tarafından kullanıcılara sunulacak elektrikli motosiklet Elmoto Loop, görünümünün ötesinde özellikleriyle dikkat çekiyor.

Elektrikli motosiklet üretimini daha çok kurye ve teslimat odaklı yürüten Almanya merkezli Govecs grubu, bakış açısını farklı noktalar üzerinden şekillendirme konusunda başarılı bir süreç yürütüyor. Bu konuda piyasaya sürülecek olan son model ise Elmoto Loop olacak. Şehir içi taşımacılığında tasarım karakteriyle dikkat çekecek olan bu motosiklet, yüksek manevra kabiliyeti ile kuryelere avantaj sağlama iddiasında. Yapı itibarıyla cross sınıfını da akıllara getiren motosiklet, ince yapısı sayesinde sıkışık trafikler için de önemli bir reçete olabilir. Sadece 59 kilogramlık toplam ağırlığı bulunan model buna rağmen 141 kilogram gibi oldukça başarılı yük taşıma kapasitesine sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elmoto Loop, elektrikli motosiklet sınıfında söz sahibi olabilir

Tasarım olarak bakıldığında tamamen işlevsellik üzerine şekillendiği görülen motosikletin teknik detayları da ihtiyaçları karşılar niteliklerde. Üzerinde 2 kW (yaklaşık 3 beygir) güç üreten motorla gelen model, bu ünitesiyle maksimumda 45 km/s hıza çıkabiliyor. Kullanımı için herhangi bir ehliyet zorunluluğu bulunmayan motosikletin üzerine taşıdığı bataryasıyla tek seferde 80 kilometre menzil kat ediyor olması da, ufak işletmeler için günlük ihtiyaçları karşılar nitelikte. Kullanıcıların tak-çıkar yöntemiyle değiştirilebilir yapıda olan batarya paketini yaklaşık 4 saatte tamamen dolu hale getirebildiğini de bu noktada söylemeden geçmeyelim. Süspansiyon sistemi üzerinden yüksek konfor iddiasını da taşıyan Elmoto Loop, eylül ayından itibaren satışa sunulacak.