reklamı kapat

POPÜLER

Kuşak çarpışması: Mercedes-Benz 190E DTM ile C63 AMG DTM karşı karşıya [Video]

Döneminin ikonu haline gelmiş bir yarış otomobili son jenerasyon temsilcisiyle karşı karşıya gelmek için tekrar piste dönüyor.

Advertisement

Otomobil dünyasında sınırların ne kadar değiştiğini ve teknolojinin nereden neredeye geldiğini görmenin en güzel yöntemlerinden birisi geçmişin yarışçılarını bulundukları garajdan çıkarmak. Sokaklarda sunulan teknolojilerin altyapısını oluşturan bu yarışçılar aynı zamanda dönemine damga vurmuş otomobiller olarak karşımıza çıkıyor. Tam da bu standartlara ve tanıma uygun olan bir efsanesini tekrar piste çıkartan Mercedes-AMG ekibi bir anlamda bu aracı torunuyla yüz yüze getiriyor. Meraklılarının tasarımını görür görmek hatırlayacağı araç 190E‘den başkası değil.


1989 yılı Cenevre Otomobil Fuarı‘nda ilk kez tüm dünyanın karşısına çıkan EVO I‘in hemen ardından 1990 yılında tanıtımı gerçekleştirilen 190E-16 EVO II, 2.5 litrelik motoruyla yaklaşık 220 beygirlik gücüyle döneminin en önemli spor otomobillerinden birisi olmayı başarmıştı. 2017 yılında onu tekrar piste çıkartan karşısındaki rakibiyse 4.0 litrelik sekiz silindirli motoruyla 483 beygir güce sahip olan C63 AMG DTM oldu. Aynı zamanda iki önemli sürücüyü de karşı karşıya getiren bu keyifli rekabette oldukça eğlenceli görüntüler kaydedildi. Sözü fazla uzatmadan sizi bu keyifli video ile baş başa bırakalım. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.