reklamı kapat

POPÜLER

LazeeEye ile tüm akıllı telefonlar 3D görüntüleme yapabilecek [Video]

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Google Tango, içinde bulunulan mekanları üç boyutlu olarak haritalandırabilen bir akıllı telefon projesi olarak duyurulmuş ve teknoloji severlerin büyük ilgisini çekmeyi başarmıştı. Şimdi ise LazeeEye adı verilen yeni bir ürün, Google’ın vadettiği üç boyutlu haritalama teknolojisini tüm akıllı telefonlara sunmayı amaçlıyor.

Mevcut akıllı telefonun donanım yapısını ve lazer teknolojisini kullanan LazeeEye, piyasada mevcut olan tüm akıllı telefon modelleri ile çalışabiliyor. Henüz prototip aşamasında bulunan ve Kickstarter üzerinden destek toplayan projenin asıl amacı, 3D görüntülemenin nimetlerinden yararlanan akıllı telefon uygulamalarının geliştirilmesini sağlamak. Bu sayede kullanıcılar örneğin almak istedikleri bir kanepenin odalarına sığıp sığmadığını zahmetsiz bir şekilde öğrenebilecek veya artırılmış gerçekliğe dayalı oyunlar oynayabilecek.

Prototip versiyonunun gereken desteğin sağlanması ile birlikte daha da küçültüleceğini belirten girişimciler, destekçilerine sadece 20 dolarlık bir ödeme ile LazeeEye sahibi olma imkanı sunuyor. Şu an için firmaların prototip çalışmalarından öteye gitmeyen 3D görüntüleme teknolojilerinin önümüzdeki günlerde geliştirilecek ürün ve uygulamalarla hayatımıza büyük bir yere sahip olması muhtemel görünüyor.

VİDEO