reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Forma

LEGO deneyimini tamamen değiştiren kinetik heykel: LEGO FORMA [Video]

Oyuncakları sadece çocuklar sever diye bir kural yok. Bunu LEGO da biliyor olacak ki firma, büyükleri hedef aldığı “LEGO FORMA” isimli deneysel bir ürün ortaya çıkarıyor.

Firmaların müşterileri cezbetmek için türlü stratejiler denediği bilinen bir gerçek. Artık bir oyuncak markası bile hedef kitlesini çocuklarla sınırlamak istemiyor. Evet, LEGO’dan bahsediyoruz. Indiegogo’da destek bekleyen yeni tasarımı LEGO FORMA, tamamen büyükleri cezbetmek amaçlı yapılan bir kinetik heykel. Konsept, tamamen LEGO parçalarından oluşturularak elde edilecek, iskelet olarak da yüzen bir mekanizmaya sahip bir balık modelini içeriyor. Bu sayede yapımı tamamlanan mekanik model, ilgili mekanizmaya dokunulduğunda bir balık gibi kıvrılıyor. Alternatif olarak koi ve köpekbalığı gibi dış yüzeyi bulunan oyuncağın sınırlı sayıda üretileceğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
LEGO Forma

“Büyüklerin oyuncaklarımızla ilgilenmesi bizi sevindiriyor”

Firmanın hazırladığı son rapora göre 9.000 kişiyle yapılan bir araştırmada sorgulanan ebeveynlerin yüzde 90 kadarı çocuklarıyla LEGO oyuncakları oynamayı sevdiğini söylüyor. Firmanın da LEGO FORMA isimli oyuncağıyla hedeflemek istediği kesimin o kesim olduğu düşünülüyor. LEGO’nun baş isimlerinden Tom Donaldson, büyüklerin bir an için telefonlarından uzaklaşıp oyuncak parçalarıyla dolu bir zeminde zaman geçirecek olmasının firmaya büyük mutluluk verdiğini söylüyor. Oyuncağa yakından bakmak ve kendinize bir tane ısmarlamak için buraya tıklayabilirsiniz.