reklamı kapat

POPÜLER

Leica M10
Leica M10
Leica M10
Leica M10
Leica M10
Leica M10
Leica M10
Leica M10
Leica M10

Leica M serisinin en hızlı ve en ince makinesi, efsane olmaya hazır [Video]

Tasarımı ve sunduğu performansla çoğu fotoğrafçının hayallerini süsleyen Leica, yeni dijital fotoğraf makinesini M10’u resmen tanıttı. Tasarımıyla analog M modellerine oldukça benzeyen Leica M10, performans açısından yapılan iyileştirmelerle diğer modellerden ayrılıyor. M Typ 262 modeline kıyasla yüzde 20 daha hafif olan makine yeni standartlar belirliyor.

Efsane M sisteminin temel prensiplerini koruyan makine çağdaş fotoğrafçılığın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Fotoğrafçıların beklentileri doğrultularında geliştirilen Leica M10, şimdiye kadar üretilen en ince M dijital fotoğraf makinesi. Tamamen yeni 24 megapiksel tam kare sensörün ve Maestro II görüntü sensörünün tercih edildiği makinenin gövdesi magnezyum alaşımla kaplı. ISO hassasiyeti maksimumda 50.000’e kadar artırılabilen makinenin zor aydınlatma koşullarında dahi çok iyi performans sergilediği belirtiliyor. 2 GB RAM’le birlikte gelen makine bu sayede çok hızlı fotoğraf çekimi vadediyor. Yüzde 30 daha geniş görüş alanı sunan optik vizörün yer aldığı makinenin arkasında 1.036 milyon noktalı ve Gorilla Glass’la kaplı 3 inç sabit ekran bulunuyor. Ekranda dokunmatik özelliğin kullanılmadığını da belirtelim.

Minimum çekim hızı 8 saniye, maksimum enstantane hızı 1/4.000 saniye olan makinede video kaydı yapılamıyor. Daha kolay çekimler için ISO tekerinin üst kısıma entegre edildiği makinede otomatik netleme özelliği de mevcut değil. Kullanıcılar netleme işlemini manuel olarak gerçekleştiriyor. Wi-Fi bağlantısı kullanılan ilk M makine olan Leica M10, bu sayede iOS ve Android’li cihazlara kablosuz görüntü aktaramı yapabiliyor. Leica M uygulaması RAW dosyaların DNG formatıyla mobil cihazlara aktarılmasına imkan tanıyor. Pili tam şarj edildiğinde 210 kare çekebilen makine pil dahil 660 gram ağırlığında.

Leica’nın yeni efsane makinesi Leica M10 Leica mağazalarında bugün itibarıyla satışa sunulacak. M serisi lensler haricinde adaptör yardımıyla R serisi lenslerle uyumlu şekilde çalışacak makinenin yurt dışındaki fiyatı ise 6.595 dolar (sadece gövde) olacak.

VİDEO