reklamı kapat

POPÜLER

lenovo

Lenovo dünyada bir ilke imza atmaya hazırlanıyor

Samsung, Huawei ve LG, katlanabilir ekranlı telefonu piyasaya sürmek isteyen ilk şirket olmayı hedefliyor. Katlanabilir ekran haricinde 5G teknolojisi de kullanıcılar tarafından dört gözle bekleniyor.

Lenovo’nun dünyanın ilk 5G’li akıllı telefonunu piyasaya sunacağı ifade ediliyor. Şirketin başkan yardımcısı Chang Cheng’in yaptığı açıklamaya göre şirket, ilk 5G’li akıllı telefonu görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Telefonda Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 855’in yer alacağı konuşuluyor. Snapdragon 845 Samsung’un 10 nm LPP FinFET üretim sürecinden çıkıyor. Şirketin yeni işlemcisini ise 7 nm üretim sürecinden çıkartacağı söyleniyor. Geçtiğimiz gün yine 7 nm ile üretilecek Snapdragon X24 modemi tanıtan şirket, yeni seviyeye hazır görünüyor. Daha düşük nm üretim değeri birim alandan alınan performansı yüzde 37 artırıyor ve enerji sarfiyatını yüzde 40 azaltıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo’nun 5G’li akıllı telefonu ne zaman tanıtılacak?

Lenovo’nun internet deneyimine yeni bir boyut getirecek 5G’li akıllı telefonunu bu yılın sonunda veya en geç 2019 yılının başında duyurmaya hazırlanıyor. Telefonun satış fiyatına dair bir dedikodu ise henüz açığa çıkmış değil.

İlgili Video

Asus’un çok güçlü oyun akıllı telefon