reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro incelemesi

yoga2

TABLET İSTEDİK PROJEKTÖR ÇIKTI

Yoga Tablet 2 Pro’nun arayüzüne de alıştıktan sonra sıra geldi en dikkat çekici özelliğe. Pil silindirinin sağ ucunda yer alan pico projektör, tableti aynı zamanda bir projeksiyon cihazı olarak kullanmayı mümkün kılıyor. Son derece sıra dışı olan bu özellik sayesinde Yoga Tablet 2 Pro’yu hem profesyonel sunum kaynağı hem de sinema keyfini ikiye katlayan bir eğlence aracı olarak kullanmak mümkün. Silindir haznesinin arka kısmındaki tuş sayesinde netlik ayarı yapılırken, yine arka kısımda bulunan ayaklık sayesinde görüş açısı değiştirilebiliyor. Ancak projektörün muazzam kalitede görüntü sunmadığını belirtelim. 854×480 piksel çözünürlüğünde görüntü aktarabilen projektör, 50 lümen parlaklık seviyesine sahip. Projektörden yeterli verim almak için görüntüleri karanlık bir ortamda ve biraz yakın bir mesafeden aktarmak gerekli. Onun dışında tabletin asli görevi olmayan bir işe kalkışması, Yoga Tablet 2 Pro’yu farklı ve özel kılan önemli bir özellik.

Görüntüden devam edecek olursak, tablette fotoğraf çekmek için 8 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Ancak bu kameradan, bir tablet kamerasından daha fazlasını beklememek gerek. Ön kısımda ise görüntülü görüşmeler için 1,6 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Kamera performansı sıra dışı olmasa da Yoga Tablet 2 Pro’nun ses kalitesi birçok rakibinin önüne geçmesine yetiyor. Ön kısımda bulunan çift hoparlör ve 5 wattlık JBL imzalı subwoofer, Yoga Tablet 2 Pro’yu epey gürültülü bir hale getiriyor. Tüm bu özellikler 1,33 GHz hızında çalışan Intel Atom Z3745 işlemci, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve 9.600 mAh kapasiteli pille destekleniyor.

Yüksek performanslı oyunları çalıştırmakta sıkıntı yaşamayan Yoga Tablet 2 Pro, internet ve diğer uygulama kullanımlarında yeterli bir performans sergiliyor. 15 saate kadar kullanım ömrü sunan 9.600 mAh kapasiteli pil de kullanıcıyı şarj derdinden uzun bir süre için uzak tutuyor. Sonuç olarak Lenovo Tablet 2 Pro baştan aşağı kullanışlı özelliklerle donatılmış sıra dışı bir tablet izlenimi veriyor. Satın almak isteyecekleri düşündürebilecek tek şey ise tabletin 1.745 TL’lik nispeten pahalı fiyat etiketi.