reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lenovo’nun uygun fiyatlı yeni telefonu kameralara poz verdi

Kısa süre önce Lenovo imzalı bir tabletin MWC 2017’de karşımıza çıkabileceğini sizlere aktarmıştık. Şimdi de şirketin yeni telefonu gözler önüne serildi. Lenovo’nun uygun fiyatlı telefonlarının yer aldığı A serisinin yeni üyesiyle ilgili bazı detaylar gün yüzüne çıktı.

Tıpkı Vibe X2 gibi 3 katmanlı bir tasarım anlayışını benimsediği görülen cihazın tasarımı hakkında birkaç yorum yapmak mümkün. Arka kısmında kameranın yer aldığı cihazın hoparlörü de arkada kendisine yer buluyor.  Yan taraftan anlaşıldığına göre cihazın büyük bir bölümünde plastik malzemeye yer veriliyor. Kenarlarda ise metal bir çerçeve kullanılıyor. Tabii görselden çok fazla anlaşılmadığı için metalin ne kadarlık bölümde kullanıldığı bilinmiyor.

Teknik özelliklere gelindiğinde fazla detaylı bir şeylar söylemek maalesef mümkün değil. 5,5 inç Full HD ekranla gelen telefonun 8 çekirdekli işlemciden güç aldığı belirtiliyor. Telefonda ayrıca 3 GB RAM bulunuyor. 13 megapiksel çözünürlüğünde arka kameranın yer aldığı telefonun pil kapasitesi ise 3.000 mAh. Telefonun ön kamerasının nasıl olacağıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Telefonun Android 6.0.1’i kullanacağı söylenirken cihazın 150 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor. Bu fiyatla özellikle gelişmekte olan ülkelerde cihazın yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Telefonun kısa süre içerisinde tüm detaylarıyla tanıtılacağı söyleniyor.