reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG

LG G1 ve C1 OLED TV’lere oyun deneyimini iyileştiren güncelleme geliyor; işte detaylar

Dolby Vision teknolojisinin Xbox Series X ve Series S konsollarında yer almasının ardından LG, bu teknolojiyi televizyonlarında sunmaya başladı.

Advertisement

LG C1 ve G1 olarak adlandırılan OLED modeller bundan böyle  4K 120 Hz’de Dolby Vision HDR içerikleri oynatabiliyor. Hem 120 Hz hem de Dolby Vision ekran teknolojisine destek veren televizyonlar üst düzey görüntü kalitesi sunuyor. 120 Hz sayesinde akıcı bir ekran deneyimi vadeden modeller özellikle oyun performansına önem veren kullanıcılar tarafından tercih edileceğini söyleyelim. 03.15.27  yazılım güncellemesiyle birlikte yeni özellikler kullanıcılara sunulurken LG’nin diğer modelleri için de bu desteğin sunulacağı belirtiliyor. 2021 model OLED Z1, QNED Mini LED QNED99 ve NanoCell NANO99 serisi televizyon modelleri için de güncellemenin temmuz ayında yayınlanması bekleniyor. 2020 ve 2021 model televizyon modellerinde de LG’nin 60 Hz veya 120 Hz’de Dolby Vision oyunların test edildiği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG yazılım güncellemesiyle görüntü deneyimini iyileştiriyor

LG’nin sunduğu yenilik sayesinde kullanıcılar parlaklık ve görüntü ayarlarını televizyonlarının özelliklerine uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayabiliyor. Dolby Vision ile birlikte daha canlı renkler, daha parlak görüntüler ve daha keskin kontrast sunulacak. Güncelleme aynı zamanda Game Dashboard özelliğini de getiriyor. Bu özelliğin 2021 model televizyonlarda çalışacağı belirtiliyor. Kullanıcıların bu özellik sayesinde televizyonlarında hangi ayarları etkinleştirdiği kolayca görebileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S