reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG TV’ler yazılım güncellemesiyle bir ilke imza atıyor

LG, 4K 120Hz’de Dolby Vision HDR oyun desteğini veren ilk TV üreticisi olduğunu duyurdu. Piyasaya sürülen yazılım güncellemesi sürümü 03.15.27, LG’nin G1 ve C1 serisi OLED TV’lerini uyumlu konsollarda 4K 120 Hz’de Dolby Vision HDR’yi destekleyebilen ilk TV’leri haline getiriyor.

Advertisement

LG’nin 2021 model TV’lerinden OLED Z1 serisi, QNED Mini LED QNED99 serisi ve NanoCell NANO99 serisi TV’lere de bu güncelleme bu ay içerisinde yayınlanacak. Ayrıca, 2021 ve 2020 model belirli LG TV’ler de 60 Hz veya 120 Hz’de Dolby Vision oyun desteği için test ediliyor.

Yazılım güncellemesi oyun deneyimiyle ilgili yeni bir özellik daha sunuyor. Oyun Yöneticisi menüsünü içeren 2021 model LG TV’lerin tümünde bulunan Oyun Paneli, birçok oyunda bulunan head-up display’e (HUD) benzer kayan bir ekran göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu özellik, kullanıcıların televizyonun ayarlarını hızlı bir şekilde gözden geçirmelerine ve farklı türler (Standart, FPS, RPG veya RTS) arasında oyunu duraklatmadan geçiş yapmalarına olanak tanıyor. Panel ayrıca siyah sabitleyici, düşük gecikme süresi ve değişken yenileme hızı (VRR) gibi diğer modların durumunu da gösteriyor. Kullanıcılar daha fazla seçeneğe erişmek için Oyun Yöneticisi’ni doğrudan Oyun Paneli’nden başlatabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG TV’ler yeni nesil konsollara da destek veriyor

Yeni nesil oyun konsolları ile uyumluluk sağlayan HDMI 2.1 desteğine sahip LG TV modelleri hızlı tepki süresi ve düşük giriş gecikmesi ile oyunseverlerin oyunda potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi