reklamı kapat

POPÜLER

LG G3 incelemesi

g3
G3, güçlü rakipleri gibi Qualcomm’un dört Snapdragon 801 yongasetini kullanıyor. MSM8975AC kodlu yonga, 2,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Krait 400 işlemciyle geliyor. Bu işlemcinin yanında da Adreno 330 grafik işlemcisi yer alıyor. RAM ve depolama alanında ise LG farklı bir yol izleyerek tercihi kullanıcılara bırakıyor. G3’ün 2 GB’lık RAM’e sahip versiyonunda 16 GB, 3 GB’lık RAM’e sahip versiyonunda ise 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Telefonun piyasaya çıktığı tarih itibarıyla bu iki donanım arasında 200 TL fiyat farkı bulunuyor. Depolama alanı hafıza kartlarıyla artırılabildiğinden aradaki farkı yalnızca 1 GB ekstra RAM için ödemiş gibi oluyorsunuz. Bizdeki 2 GB RAM’li telefonun, benchmark testlerinde aldığı sonuçlar sırasıyla şöyle: 3DMark Unlimited 15.958, AnTuTu Benchmark X 29.327, GeekBench 3 tek çekirdek 861, Geekbench 3 çoklu çekirdek 2174, Vellamo Browser 2635 , Vellamo Multicore 1682, Vellamo Metal ise 1334.

LG’nin G2 üzerine yaptığı geliştirmelerden kamera da payını almış. Telefonun 13 megapiksellik kamerası, daha doğal bir aydınlatma sağlayan çift LED flaşa ve lazer otomatik odaklama sistemine kavuşmuş. Kameranın hemen yanındaki bir sensörle çalışan lazer odaklama, son derece hızlı odaklama yapmanızı sağlıyor. Akıllı odak takip sistemi, hareketli nesneleri de yüksek bir keskinlikte yakalamayı başarıyor. G3, ilk olarak iPhone 5s’te karışımıza çıkan ikili LED flaşa da gövdesinde yer vermiş. Aynı anda patlayan bu flaşlar, tek beyaz renkli LED flaşa kıyasla gerçeğe çok daha yakın renkler elde etmenizi sağlıyor. LG, kameranın arayüzünü de yenilemiş. G2’deki karışık menü ve ayarlardan arınmış kamera, iPhone benzeri, son derece kolay bir kullanım sunuyor. Geri sayım süresi, çözünürlük ve HDR dışında bir ayarı değiştiremiyorsunuz, her şey otomatik olarak halloluyor. Kamerada otomatik haricinde üç çekim modu bulunuyor. “Çift” ile hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanarak çekimler yapabiliyorsunuz. “Panorama”yla tahmin edebileceğiniz gibi panoramik fotoğraflar çekebiliyorsunuz. “Sihirli Odak” modunda ise çektiğiniz fotoğrafın odağını sonradan değiştirebiliyorsunuz.

lg g33

Telefonun kamerasının bir diğer yeteneği 4K (Ultra HD) çözünürülükte video kaydı yapabilmesi. 5 dakikayla sınırlı video kaydını sıcak bir havada yapmak isterseniz dikkatli olmanız gerek çünkü beklemediğiniz anda sıcaklıktan ötürü kayıt kesilebiliyor. Ağır çekim görüntülerden hoşlanıyorsanız, çözünürlüğü 720p’ye düşürerek saniyede 120 kare hızında videolar da kaydedebiliyorsunuz.