reklamı kapat

POPÜLER

LG’den duvar kağıdı görünümlü süper ince TV paneli

Televizyon teknolojileri hızla gelişmeye devam ediyor. Plazma TV’lerle başlayan serüven, günümüzde artık LED, OLED, eğimli, kavisli gibi birçok farklı formda karşımıza çıkıyor. Ancak LG’nin gözü daha yükseklerde. Güney Koreli üreticinin geliştirdiği panel, televizyon teknolojileri konusunda çığır açacak cinsten.

LG’nin ilk prototipini sergilediği 55 inçlik OLED panel, duvara adeta duvar kağıdı gibi yapıştırılabiliyor. Özel bir mıknatıs sistemiyle duvara monte edilen panel, tablodan farksız görünüyor. 55 inçlik panel o kadar ince ki ilk bakışta baktığınız şeyin bir televizyon olduğuna inanmak oldukça güç. “Duvar kağıdının videolusu” diyebileceğimiz panel yalnızca 0,97 mm inceliğinde! Esnek yapısıyla da dikkat çeken panelin ağırlığı ise 1,9 kilogram.

Yalnızca televizyon değil, cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi cihazlara da ilham vermesi beklenen OLED panelin üretim haline ne zaman geleceği şimdilik belli değil. LG’nin yeni panel teknolojisiyle ilgili detaylara önümüzdeki günlerde ulaşmayı bekliyoruz.

AEN20150519006000320_01_i.0