reklamı kapat

POPÜLER

Logitech

Logitech, ayrı bir yapay zeka butonuna sahip fare tanıttı

Logitech, ayrı bir yapay zeka butonuna sahip fare tanıttı. Burada temele ChatGPT konuluyor ve ilginç bir deneyim sunuluyor.

Logitech tarafından hazırlanan ilk özel bir yapay zeka butonuna sahip fare modeli 50 dolarlık Signature AI Edition M750 oldu. Yapay zeka butonu direkt olarak üstüne konumlandırılan fare, temel ihtiyaçlara odaklanıyor ve sadece yeni dönemin ilk temsilcisi olduğundan dikkat çekiyor. Peki bu bahsettiğimiz yapay zeka butonu ne işe yarıyor?The Logi AI Prompt Builder” yazılımı temelinde çalışan altyapıda farklı farklı zaman kazandırabilecek imkanlar sunuluyor. Faredeki özel tuşa basıldığı zaman açılan sayfada ChatGPT erişimi sunuluyor ve OpenAI’ın üretken yapay zeka temelli sohbet botu verdiğiniz yazıları sizin yerinize özetleyebiliyor, yazıları istenilen tarzda yeniden yazabiliyor, otomatik cevaplar üretebiliyor ya da sizin yerinize e-posta oluşturabiliyor. Ücretli ChatGPT Plus üyeleri bu altyapıda görsel üretim imkanı da elde ediyor, altyapı temelde yazılımsal olduğundan diğer bazı Logitech farelerle de kullanılabiliyor. Şimdilik sadece ChatGPT ve İngilizce dil destekli altyapı, bazı kişilerin oldukça hoşuna gidebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce kompakt oyuncu klavyesi Logitech G Pro X 60 tanıtılmıştı. G Pro X 60, yurt dışında 179 dolardan satışa sunuldu ve yüzde 60 oyuncu klavyesi pazarındaki zorlu mücadeleye dahil oldu. Siyah, beyaz ve pembe olmak üzere üç farklı gövde rengi bulunan ürün, sürpriz olmayacağı üzere RGB aydınlatma taşıyor ve bazı kişilerin çok sevdiği ince yapıyı benimsemiyor. “LIGHTSPEED” özelinde gecikmesiz bir kablosuz oyun deneyimi sunan ürün, Logitech’in düz ya da taktiksel GX Optik anahtarları (Önceden yağlanmış şekilde) ile tercih edilebiliyor. Alüminyum ve plastik karışımı bir gövde üzerine kurulan klavyede, ABS değil daha uzun ömürlü PBT tuşlara (RGB ışığı geçiriyor) yer veriliyor. Kablosuz olarak 65 saate kadar bir oyun deneyimi sunabildiği açıklanan G Pro X 60, yan tarafında bir tekerlek barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu tekerlek sayesinde ses düzeyi kolaylıkla değiştirilebiliyor. Fark yaratması için ESC tuşu seçilen renge kontrast yaratan bir “G” tuşu ile sunulan model (Kutuda normal ESC de var), istenirse USB-C üzerinden kablolu olarak da kullanılabiliyor. Aynı zamanda Bluetooth bağlantı desteği de olan klavye, güzel bir taşıma kılıfı ile geliyor, bacak ayarına sahip ve G HUB yazılımı üzerinden özelleştirilebiliyor.

Logitech adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER