reklamı kapat

POPÜLER

M1X MacBook Pro

M1X işlemcili yeni MacBook Pro’ların performansıyla ilgili bir detay ortaya çıktı

Yeni MacBook Pro modelleriyle ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre 14 inçlik MacBook Pro’nun CPU performansı 16 inçlik modelle aynı olacak.

Dylan isimli Twitter kullanıcısı iki makinenin aynı performans sergileyeceğini ve her iki bilgisayarda da M1X işlemcisinin olacağını aktardı. Her iki modelde de  M1X işlemcisinin yer alacak ve performansın da aynı olacak olması gerçekten dikkat çekici görünüyor. Daha önceden büyük ekranlı modellerde daha güçlü bir performans tercihinde bulunan Apple’ın yeni MacBook Pro modelleriyle birlikte bu fikrinden vazgeçeceğe benziyor. Farklı GPU ve depolama seçeneklerinin 16 inç modeline özel olma olasılığı da bulunuyor.  M1 işlemcisiyle büyük bir başarıya imza atan Apple, M1X ile çıtayı daha da yukarı taşıması bekleniyor. Dizüstü bilgisayarların net çıkış tarihi belli olmasa da Bloomberg, yeni modellerin eylül-kasım ayları arasında satışa sunulacağını düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleri ekran performansıyla fark yaratacak

Son iPhone ve iPad modellerinde olduğu gibi kare kenarlı bir tasarım çizgisini benimseyecek yeni modellerde mini-LED ekranın kullanılacağı ifade ediliyor. Başta SD kart okuyucu olmak üzere yeni bağlantı noktalarına da destek verecek bilgisayarlarda Full HD FaceTime kameranın da olacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın