reklamı kapat

POPÜLER

M3 işlemcili yeni MacBook Air

M3 MacBook Air, iki adede kadar harici ekran desteğine sahip

M3 işlemcili yeni MacBook Air, Apple tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla iki adede kadar harici ekran desteğine sahip.

Bu önemli bir detay çünkü 14-inç M3 MacBook Pro modeli bu desteği şu aşamada veremiyor. Burada şu aşamada diyoruz çünkü Apple’ın iki adede kadar harici ekran desteğini 14-inç M3 MacBook Pro’ya da yazılım güncellemesi ile getireceği aktarılıyor. M3 işlemcili yeni MacBook Air için bu konuda geçilen açıklama ise kısaca şöyle oluyor: “M3 çipe sahip yeni Air, laptop kapağı kapalıyken iki adede kadar harici ekran bağlamanıza olanak tanıyor. Böylece iş hayatındaki kullanıcılara veya aynı anda birden fazla uygulama kullanmak ya da belge görüntülemek için iki ekrana ihtiyaç duyan herkes için ideal bir seçenek.” Dün tanıtılan dizüstü için Apple’ın özet açıklaması ise şöyle: “M3 çipe sahip yeni Air, M1 çipe sahip modelden yüzde 60’a kadar, Intel tabanlı en hızlı MacBook Air’den ise 13 kata kadar daha hızlı. Ve M3 çipteki daha hızlı ve daha verimli Neural Engine sayesinde MacBook Air, günlük işler için yapay zeka destekli en iyi laptop olmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

13 inç ve 15 inç Air inanılmaz ince ve hafif bir tasarım, 18 saate kadar pil ömrü1 ve göz alıcı Liquid Retina ekranın yanı sıra iki adede kadar harici ekran desteği ve önceki nesle göre 2 kata kadar daha hızlı Wi-Fi bağlantısı gibi yeni becerilere de sahip. Dayanıklı alüminyumdan yekpare kasasıyla yeni MacBook Air dört muhteşem renk seçeneğiyle geliyor: Yıldız ışığı, uzay grisi, gümüş ve parmak izini azaltmak için çığır açıcı bir anodize kaplamaya sahip gece yarısı. Birinci sınıf kamera, mikrofonlar ve hoparlörler, MagSafe ile şarj imkanı, sessiz çalışan fansız tasarım ve macOS ile rakipsiz bir deneyim sunan MacBook Air’in 13 inç modeli dünyanın en çok satan laptopu ve 15 inç modeli ise dünyanın en çok satan 15 inç laptopu.”

M3 işlemcili yeni MacBook Air yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli