reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

M4 işlemcili iPad Pro modelleri tek bir arka kamerayla geliyor

M4 işlemcili iPad Pro modelleri, yerini aldıkları modellerden farlı olarak tek bir arka kamerayla geliyorlar.

Bu konuda sürpriz bir adım atan Apple, M4 işlemcili iPad Pro modellerinin arkasında 12 megapiksellik geniş açı bir kameraya, Adaptif True Tone flaşa ve LiDAR’a yer veriyor. Daha önceki iPad Pro’ların arkasında ise 12 megapiksellik geniş açı ve 10 megapiksellik ultra geniş açı kameralar ile LiDAR + True Tone flaş kullanılıyordu. Yani yeni modellerden ultra geniş açı kamerayı atan şirket, bu konuda spesifik bir açıklama yapmıyor ancak çift katmanlı OLED ekranların ekstra maliyetini bu şekilde dengelenmiş olabilir. Tanıtılan yeni modeller hakkında “Öğrenciler, içerik üreticileri, küçük işletmeler ve daha birçok kullanıcı iPad Air’i performansı, taşınabilirliği ve çok yönlülüğü için seviyor. Üstelik tümü, uygun bir fiyatla sunuluyor. Bugün iPad Air her zamankinden daha da iyi.” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers sözlerini şöyle sürdürdü:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk kez iki farklı boyut seçeneğiyle sunduğumuz, yeniden tasarlanan 11 inç ve yepyeni 13 inç iPad Air’i tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Muhteşem Liquid Retina ekranı, M2 çipin olağanüstü performansı, inanılmaz yapay zeka becerileri ve yeni aksesuarları destekleyen renkli, taşınabilir tasarımı sayesinde iPad Air şimdi her zamankinden daha güçlü ve çok yönlü.”

“Dünyanın en iyi ekranını, en yeni M serisi çiplerimizin sunduğu üstün performansı ve gelişmiş aksesuarları portatif bir tasarımda bir araya getiren iPad Pro hem farklı meslek gruplarından profesyonellerin hem de en üst düzey iPad deneyiminden faydalanmak isteyen kişilerin gücüne güç katıyor. Büyüleyici derecede ince ve hafif yeni iPad Pro ile bugün bir adım daha ileriye gidiyoruz. Bu, şimdiye kadarki en büyük iPad Pro yeniliği.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açan Ultra Retina XDR ekranı, gücünü M4 çipten alan üstün performansı, olağanüstü yapay zeka becerileri ve yepyeni Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard desteği ile yeni iPad Pro eşi benzeri olmayan bir aygıt.”

Yeni iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X