reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Music

Mahsun Kırmızıgül’ün Uzamsal Ses destekli son albümü Apple Music’te yayında

Kenan Doğulu‘nun Bumaya parçasının ardından Mahsun Kırmızıgül’ün son albümü ” Hoş Geldin” de Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses deneyimiyle Apple Music‘te yayınlandı.

Advertisement

Çalışmaları 3 yıl süren albümde, 6 farklı stüdyoda 5 aranjör çalıştı. Müzik servisinde çoğu albümde veya parçada gördüğümüz Uzamsal Ses teknolojisi her yönden çevreyi saran bir ses deneyimi sunuyor. Apple Music, Dolby Atmos formatındaki parçaları H1 ve W1 çipe sahip tüm AirPods ve Beats kulaklıkların yanı sıra iPhone, iPad ve Mac’in en yeni sürümlerindeki yerleşik hoparlörlerde otomatik olarak çalıyor. Apple Music Uzamsal Ses haricinde Kayıpsız Ses özelliğine de destek veriyor. Kullanıcılar bu özellikleri ekstra ücret ödemeden kullanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mahsun Kırmızıgül yeni albümünde kullandığı Uzamsal Ses teknolojisi hakkında açıklamada bulundu

“Ben hep sürdürülebilir başarıların takipçisi, yeniliklerin hep habercisi oldum. Ve Yine bu projede Türkiye’nin ilk Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses albümünü, Apple Music’te paylaştık.” diyen Mahsun Kırmızıgül sözlerine şöyle devam ediyor “Uzamsal sesin ne olduğunu bilmeyenler olabilir. Ben daha önce uzamsal ses deneyimimi filmlerimde uygulamıştım. Ama müzik albümünde uygulanan uzamsal ses çok farklı. Yakın bir gelecekte, insanlık uzamsal sese sahip olan albümler dinleyecek. Stereo yakın bir gelecekte çok eski bir dinleme sistemi olarak kalacak.” ve ekliyor “Dinleyici uzamsal sesi dinlerken, müziklerin çok daha geniş, çok daha kaliteli geldiğini anında hissedecek. Çalgıların, ritimlerin 360 derece döndüğü bir dünyanın içinde olduğunu anlayacaklar. ”

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept