reklamı kapat

POPÜLER

Aralık ayının en güçlü Android telefon modelleri listelendi

Mart ayının en güçlü Android telefon modelleri açıklandı [2022]

AnTuTu, her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız ayın da en güçlü Android telefon modellerini açıkladı. İşte mart listesi;

Bu listeyi düzenli olarak bünyesinde yapılan performans testlerinden hazırlayan pazarın önemli otoritesi AnTuTu, bugün itibarıyla 2022 Mart ayının en güçlü Android telefon modellerini de karşımıza getirmiş durumda. Yapılan yeni paylaşıma göre 2022’in üçüncü ayındaki en güçlü Android telefon modeli, Türkiye’de satılmayan telefonlar arasında yer alan detaylarına burada yer verdiğimiz Red Magic 7 Pro oldu. Mart ayı özelinde yayınlanan en güçlü Android telefon modelleri listesindeki tüm telefonlar ise tam olarak şöyle sıralandı:

1: Red Magic 7 Pro
2: iQOO 9
3: iQOO 9 Pro
4: Redmi K50 Pro
5: Nubia Z40 Pro
6: OPPO Find X5 Pro
7: Xiaomi 12 Pro
8: Realme GT2 Pro
9: Motorola Edge X30
10: Redmi K50

Geçtiğimiz ay yayınlanan listenin ilk dört modeli de gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyordu. Bu sefer dördüncü sırayı MediaTek Dimensity 9000 işlemcili bir akıllı telefon aldı. Geçtiğimiz ay listedeki Galaxy S22 Ultra modelinde ise Samsung imzalı Exynos 2200 kullanılıyordu. Mart listesinden tüm Samsung cihazlar düştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AnTuTu gibi testlerin artık çoğu kişi için çok fazla bir önemi bulunmuyor. Çünkü artık bu tarz testlere karşı güven sarsılmış durumda. Burada problem testlerin değil firmaların attığı adımlar.

Çünkü birçok Android telefon üreticisi, akıllı telefonlarında test yazılımlarını algılayan ve performansı sonuna kadar açan özel ayarlar kullanıyor. Yani telefonların test yazılımlarındaki performansı ile normal oyunlardaki ya da uygulamalardaki performansı aynı olmayabiliyor.

En güçlü Android telefon modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle