reklamı kapat

POPÜLER

Maserati: “Tesla en iyisi değil”

Maserati’nin mühendislik proje geliştirme sorumlusu Roberto Fedeli markanın elektrikli otomobil projesi ile ilgili oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Fedeli’ye göre Maserati’nin elektrikli modeli pazardaki modellerin hepsinden farklı olacak.

Elektrikli otomobil piyasasına resmi olarak henüz adım atmayan Maserati, bu konuda bir hayli iddialı. Geçtiğimiz süreçte Fiat – Fiat Chrysler CEO’su Sergio Marchionne’nin Bloomberg’e Maserati’nin bir elektrikli otomobil modeli üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Haziran aylarındaki bu ilk sinyallerin ardından proje yavaş yavaş hareket kazanmaya başladı.
maserati3

Markanın mühendislik projeleri geliştirme sorumlusu Roberto Fedeli, markalarının Tesla’nın yarattığı furyadan oldukça farklı bir süreci yürüttüğünü ifade etti ve ekledi; “EV teknolojisi kullanılarak üretim yapan son üretici olacağız. Farklı olmak istiyorsak çok farklı birşey ortaya koymalıyız.” Tesla ile mücadele konusunda oldukça farklı düşüncelere sahip olan Fedeli; ” Projeyi anti Tesla üzerine kurup böyle nitelendirmek pek iyi bir fikir değil. Tesla’nın pazardaki en iyi ürünlere sahip olduğunu düşünmüyorum. Tesla ürünlerinin kalitesi 70’lerin alman araçları ile neredeyse aynı ve ürettikleri çözümler en iyisi değil.” diyerek oldukça iddialı ve ortalığı hareketlendirecek açıklamalarda bulundu. Fedeli, geliştirme ekibinin üzerinde en çok mesai harcadığı konulardan birisinin elektrikli model olsada bir Maserati sürmenin ayrıcalığını ve ses mühendisliğini hissettirmek olduğunun altını çizdi. Bu açıklamalar doğrultusunda Maserati’nin elektrikli modelinin pazara ne derece bir standart getireceği ise merak ediliyor.