reklamı kapat

POPÜLER

uçan motosiklet

Mayman Aerospace tanıttı: “Sekiz jet motorlu uçan motosiklet”

Uçan motosiklet konusunda birçok farklı firma çalışıyor. Bu firmalardan birisi de JetPack Aviation altında yeni kurulan Mayman Aerospace.

Mayman Aerospace imzalı Speeder, başlıkta da belirttiğimiz gibi sekiz jet motorlu bir uçan motosiklet modeli. Henüz üçüncü prototip aşamasında olan model, bünyesindeki bu çok sayıda motor ile güvenli ve hızlı uçuş gerçekleştirebiliyor. Motosiklet olarak isimlendiriliyor olmasına rağmen tekerleri olmadığından normal şekilde yol alamayan model, sürdürülebilir “Sustainable Aviation Fuel (SAF)” yakıt kullanıyor. Yapılan açıklamaya göre modelin birden fazla kullanım alanı bulunuyor. Firma burada odak noktaya askeri kullanımı koyuyor ve bu maddi açıdan sürdürülebilirlik adına mantıklı görünüyor. Firma bu tarz bir aracın savaş alanlarını değiştirebileceğine inanılıyor ve bu oldukça doğru bir görüş. Elbette bir jet ski gibi eğlence amaçlı kişisel kullanım odağı da olan ürün, firmaya göre polis birlikleri tarafından da kullanılabilir ve arama kurtarma faaliyetlerine de dahil olabilir.

Mayman Aerospace, bu uçan motosiklet için bir uzaktan kontrol sistemi de geliştiriyor. Bu sayede modelin bir kargo aracı olarak insansız şekilde yol alabileceği belirtiliyor. Bunun için gelişmiş bilgisayar sistemleriyle donatılan ürün, kargo modunda insansız olarak 644 km menzil içerisinde 800 km/s hıza çıkarak 450 kg kadar yük taşıyabilecek bir potansiyele sahip durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz satış fiyatı hakkında bilgi olmayan ancak çok pahalı olacağı direkt olarak açık olan uçan motosiklet Speeder, yıl sonuna kadar birçok farklı sürüm ile detaylı testlere alınacak. Bu modelin 2023 ya da 2024 yılında çok ses getirmesi bekleniyor.

İlgi çekici uçan motosiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın