reklamı kapat

POPÜLER

McLaren’den çocuklara özel elektrikli otomobil

McLaren ilk elektrikli otomobiliyle herkesi şaşırtı. McLaren, kendi markasıyla üretilen ilk elektrikli model unvanını bir çocuk otomobiline vererek bir ilke de imza atmış oldu.

Yazımıza başlarken McLaren gibi bir üreticinin diğer üreticilere korku salacağını söyleyerek başlamak isterdik lakin şimdilik pek mümkün gözükmüyor. Bu yüzden Tesla başta olmak üzere elektrikli otomobil üreticilerinin endişelenmesi için henüz bir sebep yok. Çünkü McLaren tamamen elektrikli ilk modelini bir oyuncak model üzerinden satışa çıkartmayı tercih etti.

mclarenelektrik3
Çocuklar için oldukça ilgi çekici olan oyuncak modeli gerçeğini aratmayacak özelliklere ve tasarıma sahip. Yukarı doğru açılan kapılarıyla oldukça havalı görünen oyuncak modelde sadece Volkan Sarısı seçeneği sunuluyor. Elektrikli motor ile birlikte sunulan oyuncak tıpkı normal bir araba gibi vitesli. 3 ileri vitese sahip oyuncakta geri viteste bulunuyor. Oyuncak modelin konsolunda MP3 ve müzik erişimine izin veren bir sistem de yer alıyor. McLaren’ın ilk elektrikli otomobili olma özelliğini taşıyan oyuncak 486 dolardan alıcılarını bekliyor.