reklamı kapat

POPÜLER

MediaTek Helio M70

MediaTek’ten 5G destekli işlemci: Helio M70

MediaTek, 5G teknolojisiyle uyumlu MediaTek Helio M70 işlemcisini duyurdu. Helio M70 5G, akıllı telefonlarda yüksek hızlı veri akışını ifade eden 5G’nin teknoloji gereksinimlerini karşılıyor. 

MediaTek’in 2019 itibarıyla cihazlarda yerini alacak olan yeni işlemcisinin, 5G uyumlu cihaz pazarına yeni bir ivme sağlaması bekleniyor. Bünyesindeki ağ mimarisi sayesinde Alt-6 GHz spektrum bandında çalışmasının yanı sıra, 2G/3G/4G/5G teknolojilerini destekleyen multimode özellikli yonga seti MediaTek Helio M70’in yeni nesil modemi, aynı zamanda 5Gbps veri hızı ile 3GPP Rel-15‘in yeni özelliklerine uygun olarak tasarlanmış durumda.

İşlemcinin LTE ve 5G çift bağlantısını da destekleyen multimode özelliği, 5G bağlantının mevcut olmadığı yerlerde, 4G / 3G / 2G bağlantı hızlarıyla da uyum sağlıyor. Böylece MediaTek, cihaz üreticileri ve son kullanıcılara sunduğu yeni nesil teknoloji deneyimini, esneklik ve kolaylıkla birleştiriyor. Helio M70 5G’nin sahip olduğu özellikler, aynı zamanda daha basit tasarımlı ve daha yüksek enerji verimliliğine sahip ürünler anlamını taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketten konu hakkında açıklama

Şirketin, yeni nesil teknolojilerin yaygınlaşması yönündeki azmini vurgulayan MediaTek Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdürü TL Lee, “5G baseband uyumlu ilk yonga seti Helio M70’in ticarileşmesi, tüketicilerin eksiksiz bir 5G deneyimi yaşama şansı etmesi anlamına geliyor. 5G ve yapay zeka, gelecekte de endüstrinin büyüme motorları olmaya devam edecek. Mobil telefonlar ve akıllı yaşam cihazları, tüketicilere benzersiz deneyimler sunacak” dedi.

İlginizi çekebilir

Mi Mix 3’ün resmi tanıtım videosu