reklamı kapat

POPÜLER

MediaTek M80 5G Xiaomi OPPO

MediaTek M80 5G modem bir ilke imza atıyor

MediaTek, 5G mmWave desteğine sahip ilk modemini tanıttı. MediaTek M80 olarak adlandırılan modem Helio M70’in başarısını sürdürmeyi amaçlıyor.

Qualcomm’un X60 modemini hedef alan modem sunduğu performansla dikkat çekiyor. MediTek M70 şirketin ilk 5G destekli modemi olsa da mmWave banda destek vermiyordu. Yeni tanıtılan MediaTek Helio M80 modem ise şirketin bu bant teknolojisine destek veren ilk modemi. mmWave teknolojisi Sub-6GHz 5G bantlara kıyasla daha hızlı veri aktarım sunuyor. Sub-6GHz 5G teknolojisi ise daha geniş bir kapsama alanı vadediyor. Modem, sırasıyla 7.67 Gbps indirme ve 3.67 Gbps yükleme hızlarıyla güçlü bir performans sergiliyor. MediaTek M80 modem, tek bir çip üzerinde hem Sub-6GHz hem de mmWave 5G teknolojisini kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MediaTek M80 5G için geri sayım başladı

MediaTek bu modemi gelecekte piyasaya sunulacak Dimensity işlemcilerine entegre etmeyi planlıyor. M80 modemin akıllı telefonlar haricinde dizüstü bilgisayarlar ve Chromebook’larda da kullanılması bekleniyor. Çift 5G SIM desteği de sunan modem kullanıcıların mobil cihazlarında en iyi internet deneyimi yaşamasına imkan tanıyor. Gelecekte piyasaya sürülecek akıllı telefonlarda bu modemin nasıl bir performans sergileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı model Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?