reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3

Merakla beklenen Volkswagen ID.3 için gerçekçi tasarım projesi

Bağımsız bir tasarımcı tarafından elektronik ortamda geliştirilen Volkswagen ID.3 projesi, kamuflajlı versiyona sadık hatlara sahip.

Resmi tanıtım etkinliğinde yaklaşık 4 aylık bir zaman zarfının kaldığı Volkswagen ID.3, o güne dek daha pek çok kez gündemde olacak. Geçtiğimiz günlerde markanın resmi kaynaklarınca yapılan açıklamayla ön sipariş alımları başlayan otomobil, elektrik geleceği için de ilk adım niteliğini taşıyor. 1.000 euroluk depozito karşılığında başlatılan sipariş süreciyle kendi tarihinde de bir ilke imza atan Volkswagen, şimdilik ID.3’ün tasarım detaylarını resmiyete kavuşturmaktan uzak. 330, 420 ve 550 kilometre olmak üzere üç farklı menzil değeri vadeden batarya paketiyle satışa sunulacak olan otomobilin bu eksiği ise bağımsız tasarımcılar tarafından bir süre daha doldurulacak gibi görünüyor.


Volkswagen ID.3 projesi gerçeği aratmıyor

ID.3 projesinin altındaki imza, geçtiğimiz süreçte sizlerle çokça tasarımını paylaştığımız Kleber Silva‘ya ait. Ön sipariş duyusunun gerçekleştmesiyle birlikte paylaşılan yeni fotoğraflar, bu noktada tasarımcının sadık kaldığı kriterlere dönüşmüş durumda. Jant tasarımlarının birebir şekilde korunduğu çizgilerde, ID3’ün ışıklandırma yapısını ve genel gövde tipini adeta üzerinden örtüsü kalkmış gibi görebiliyoruz. Seri üretime hazır versiyonun şu anda gördüğümüzden çok da farklı bir yapı barındırmayacağını da belirtmeden geçmeyelim. Volkswagen ID.3 giriş seviyesinde 30.000 euronun altında etiket fiyatına sahip olacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen Atlas Tanoak