reklamı kapat

POPÜLER

2019 BMW Z4
2019 BMW Z4
2019 BMW Z4
2019 BMW Z4
2019 BMW Z4

Merakla beklenen yeni BMW Z4 kamuflajlı görüntülendi

BMW’nin merakla beklenen yeni otomobili Z4 kamuflajlı olarak görüntülendi. Autoblog tarafından yayınlanan fotoğraflara bakıldığında otomobilin artık final tasarımına geldiği görülüyor. İki koltuklu roadster bir model olarak karşımıza çıkan otomobilin ızgarası ve ışıkları açık bir şekilde görülüyor.

Izgara, BMW otomobillerde aşina olduğumuz dikey çubuklara sahip değil. Bunun yerine örgü desen formuna sahip olan ızgaranın final tasarıma ait olup olmadığı henüz bilinmiyor. Her iki tarafta da LED projektör lambaların kullanıldığı otomobilde geometrik farlar da göze çarpıyor. Yan hava deliklerinin inceldiği ve alt ızgaraların da büyük ölçüde küçüldüğü görülüyor. Tasarım açısından 8 Serisi’nden ilham alan yeni Z4, sportif tasarımıyla hem BMW hem de otomobil tutkunlarını heyacanlandıracağa benziyor. Bu yıl tasarım halinin sonlanmasını ve önümüzdeki yıl otomobilin final tasarımıyla otomobil tutkunlarının beğenisine sunulması bekleniyor.

BMW Z4’ün konsepti geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı

Geçtiğimiz yılın ağustos ayında şirket, BMW Z4’ün konsept versiyonunu tanıtmıştı. Amerika’da düzenlenen Pebble Beach Concourse d’Elegance kapsamında tanıtılan Z4 sportif ve fazlasıyla keskin çizgiler üzerine kurulu yapısıyla dikkat çekmişti. Arka tekerlekten itişli bir altyapının kullanıldığı Z4 konsepti, 20 inçlik jantları, gerek ön gerekse arka taraftaki ışıklandırma yapısıyla kendine has bir kimliği başarıyla ortaya koymuştu.

Video