reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz’den bir babanın en büyük hayalini gerçeğe dönüştüren proje [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Mercedes-Benz, karşımıza son dönemde gördüğümüz en güzel ve anlamlı projelerden birisiyle çıktı. Firma gerçekten çok büyük bir hayali gerçeğe dönüştürdü.

Otomobil kullanmak birçok insan için gayet olağan bir eylem. Ancak bazı kişiler çok istemesine rağmen fiziksel engelleri nedeniyle otomobil kullanamıyor. İşte bu kişilerden birisi de Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan otomobil tamircisi Bart Hickey. 30 yıldır tamircilik yapan görme engelli Hickey, oğlunun ve Mercedes-Benz firmasının ortak projesi ile en büyük hayali olan otomobil kullanmayı gerçeğe dönüştürdü. “Babamın Hayali” isimli bu proje kapsamında Bart Hickey, büyük hayalini olabilecek en iyi şekilde hayata geçiriyor. Dünyanın en güçlü otomobil modellerinden Mercedes-AMG GT R ile kimsenin olmadığı uçsuz bucaksız bir alanda hayalini gerçeğe dönüştüren Hickey, gaza sonuna kadar basarak olabilecek en özgür ve güzel deneyimi elde ediyor. Arabalara mesleği gereği oldukça hakim olan baba, GT R’a da kısa sürede hakim olmayı biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz bu projesi ile gerçekten harika bir adım atmış

Aslında Mercedes-AMG GT R’ı kullanmak otomobil tutkunu herkesin en büyük hayalleri arasında yer alıyor. Tasarımı ve performansıyla nefes kesen otomobil, pistte çıkıp sonuna kadar zorlanması gereken araçlar arasında başı çekiyor. Özellikle videodaki yeşil rengiyle dikkatleri üzerine çeken otomobil, yıllar geçtikçe daha kışkırtıcı ve güçlü hale geliyor.