reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes E-Serisi

Mercedes E-Serisi için 1,6 litrelik dizel motor seçeneği; işte Türkiye fiyatı ve geliş tarihi

Kısa süre içerisinde Türkiye pazarındaki yerini alacak olan yeni dizel seçenek, Mercedes E-Serisi standartlarını ekonomi ile buluşturuyor.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2019’un bu son günlerinde markaların önümüzdeki yıl için adımlarını görmeye devam ediyoruz. Yeni modellerin tanıtımı ve ipuçları gibi temel dinamikler üzerine kurulan gelişmeler arasında halihazırda var olanlar için yeni motor ve donanım seçenekleri de ön planda. Mercedes E-Serisi de bu alandan nasibi alarak Türkiye pazarındaki kullanıcılar için dikkat çekici bir üniteye kavuşuyor. Markasının “Aklın başyapıtı” olarak tanımlandığı E-Serisi, sahip olduğu teknolojik yenilikler ve konfor dinamiklerinin yanında 1,6 litrelik yeni dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile ülkemizde satışa sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes E-Serisi, 1,6 litre dizel için açıklanan özellikler

“Exclusive ve AMG olmak üzere iki farklı donanım paketi ile Türkiye pazarına sunulacağı açıklanan E 200 d modeli için çok fazla beklememiz de gerekmeyecek. Ocak 2020 itibarıyla satış noktalarındaki yerini alması beklenen versiyon için açıklanan başlangıç fiyatı ise 491.700 TL olarak karşımıza çıkıyor. 9 ileri değerli otomatik şanzımanla kombin edilen makinenin performans verileri de ekonomi bazlı düşünüldüğünde beklentileri karşılayacak seviyede. 160 beygir güç ve 360 Nm tork üreten motor, E-Serisi’nin 0’dan 100’e 8,4 saniyede taşırken maksimumda 226 km/s hıza kadar çıkarabiliyor. Mercedes’in bu kombinasyon için paylaştığı fabrika çıkış tüketim verisi ise 100 kilometre için 4,2 ile 4,7 litre aralığında. Motorda Start/Stop özelliğinin de standart olarak geldiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Mercedes-AMG CLA 35