reklamı kapat

POPÜLER

meteor

Michigan’a düşen meteorun nefes kesen patlama anı [Video]

Dünya atmosferine giren meteor geçtiğimiz akşam Michigan’da, gökyüzünde patladı. Bir anlığına geceyi gündüze çeviren meteordan geriye nefes kesen bir video kaldı.

Geçtiğimiz akşam Michigan’da hayli etkileyici bir gökyüzü olayı gerçekleşti. İlk başta ne olduğu anlaşılamayan gökyüzü olayı NASA’nın resmi açıklamasıyla açıklığa kavuştu. Dünya’nın atmosferine giren meteor, Michigan’da havada patlayarak bir ışık gösterisi oluşturdu. Bölge için çok nadir olan durum da kendi tabii ki hızlı bir şekilde sosyal medyanın ortasında buldu. NASA’nın verilerini incelemeye başladığı göktaşının 1000 kg’dan daha ağır olduğu ifade ediliyor. Dünya’ya gelmeden öne 64 bin ile 80 bin km arasında yolculuk yaptığı belirtilen göktaşı, patladığı anda aşırı bir ışık dalgasıyla şehri aydınlatıyor. Daha sonrasında ise bir anda ışık yok oluyor.

Meteor patlaması görsel şiddetin yanı sıra 2 büyüklüğünde bir deprem olarak da hissedildi. Anı yakalayabilen kullanıcılar video olarak kaydederken ortaya ilginç fotoğraf kareleri de çıktı. Patlamanın ardından tam “sönme” anında çekilen bir fotoğraf gök taşının düşme anını yakalamayı başarıyor. Meteorun düşme ve patlama anı Mike Austin isimli kullanıcı tarafından kaydedilmiş. Haberin devamında yer alan videodan bu etkileyici anı izleyebilirsiniz.

Video