reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Apple’ı trollemek için parti düzenliyor

Apple’ın geleneksel Dünya Geliştiriciler Konferansı’na (WWDC) çok kısa bir süre kaldı. Önümüzdeki hafta düzenlenecek WWDC 2016 için gözler yeni Apple yazılımlarına çevrilmişken Microsoft’tan sürpriz bir hamle geldi. Yazılım devi, WWDC ile aynı gün ve aynı bölgede WWDC katılımcılarına parti düzenleyeceğini duyurdu.

WWDC16 AFTERPARTY” başlığıyla duyurulan parti sonrası parti, Apple etkinliğinden çıkan misafirleri karşılamaya hazırlanıyor. Katılımcılara ücretsiz yiyecek ve içecek, hatta Apple Watch Sport ve Xbox One kazanma şansı gibi sürprizler mevcut. Microsoft’un tek amacı Apple’ı trolleyip rol çalmak değil elbette. Son zamanlarda iOS platformu için geliştirdiği hizmet ve uygulamalarla göze çarpan yazılım devi, kendi etkinliğine katılan geliştiricilere yine iOS ve farklı platformlar için geliştirdiği yazılımları tanıtmayı amaçlıyor.

apple-microsoft-wwdc-16
Microsoft’un iOS uygulamaları için de kullandığı Xamarin platformu bunların başında geliyor. Yazılım devinin uygulama geliştirme araçları ürettiği alt şirketi ve Xamarin’e bağlı Test Cloud platformu, geliştiricilerin beğenesine sunulacak. WWDC 2016’nın düzenleneceği salona oldukça yakına konumlanan etkinliğe katılmak için WWDC katılımının şart koşulmadığını da belirtelim.