reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Telefon Bağlantısı

Microsoft Telefon Bağlantısı için Android temelli OCR desteği geliyor

Microsoft Phone Link ya da Türkçe’ye geçirilen haliyle Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması için çalışmalar sürüyor.

Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması yakında eşleştirilen Android telefonlardaki fotoğrafları analiz edecek ve fotoğraf içinde yer alan metinlerin düzenlenebilir şekilde kopyalanmasına imkan tanıyacak. Telefondaki görselden kopyalanan metin hızlı şekilde PC’ye yapıştırılabilecek, bu belirli durumlarda ciddi zaman kazandıracak. Şu an “Release Preview Insider” sürümünde yer aldığı aktarılan altyapı, önümüzdeki haftalarda herkese açılacak. Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması bundan önce ise Android telefonları Windows PC’ler için bir webcam haline getirebilir haberiyle gündeme gelmişti. Yapılan keşiflere göre firma, Android telefonların Windows PC’lere webcam olarak bağlanması için bir altyapı geliştiriyor. Eğer gerçekten çıkarsa kullanıcılar için güzel olacak bu özellik, Apple tarafında “Süreklilik Kamerası” adı altında Mac ve iPhone’lar için uzun süredir sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bu konuda kendisi şunları aktarıyor: “Süreklilik Kamerası ile, iPhone’unuzu Mac web kameranız veya mikrofonunuz olarak kullanabilir, güçlü iPhone kamerasından ve ek video efektlerinden yararlanabilirsiniz. Kablosuz veya kablolu (USB kablosu ile) bağlantı kurabilirsiniz.” Telefon Bağlantısı uygulaması için ne zaman geleceği bilinmeyen imkan, gerçeğe dönüşürse hayatı kolaylaştırmaya yönelik güzel bir adım olacak.

Microsoft, Samsung ve Honor imzalı bazı telefonlar ile kullanılabilen bu uygulamayı Microsoft kendisi şöyle tanımlıyor: “Bilgisayarınız da telefonunuzu sizin kadar seviyor. Telefonunuzda bulunan sevdiğiniz her şeye doğrudan bilgisayarınızı kullanarak anında erişin.

Android telefonunuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayın ve kısa mesajlarınızı görüntüleyip yanıtlayın, çağrı yapın ve alın ve daha fazlasını yapın. En sevdiğiniz resimleri telefonunuzla bilgisayarınız arasında paylaşarak fotoğraflarınızı e-posta ile kendinize göndermeyi artık geçmişte bırakın. Telefonunuza dokunmadan fotoğrafları kopyalayın, düzenleyin ve hatta sürükleyip bırakın.”

Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER