reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Telefon Bağlantısı

Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması ile Android telefonlar webcam yapılabilir

Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması ile Android telefonlar Windows PC’ler için bir webcam haline getirilebilir.

Microsoft Phone Link ya da Türkçe’ye geçirilen haliyle Microsoft Telefon Bağlantısı uygulamasının kodlarında bazı detaylar bulundu. Buna göre firma Android telefonların Windows PC’lere webcam olarak bağlanması için bir altyapı geliştiriyor gibi görünüyor. Eğer gerçekten çıkarsa kullanıcılar için güzel olacak bu özellik, Apple tarafında “Süreklilik Kamerası” adı altında Mac ve iPhone’lar için uzun süredir sunuluyor. Apple bu konuda kendisi şunları aktarıyor: “Süreklilik Kamerası ile, iPhone’unuzu Mac web kameranız veya mikrofonunuz olarak kullanabilir, güçlü iPhone kamerasından ve ek video efektlerinden yararlanabilirsiniz. Kablosuz veya kablolu (USB kablosu ile) bağlantı kurabilirsiniz.” Telefon Bağlantısı uygulaması için ne zaman geleceği bilinmeyen imkan, gerçeğe dönüşürse hayatı kolaylaştırmaya yönelik güzel bir adım olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Samsung ve Honor imzalı bazı telefonlar ile kullanılabilen bu uygulamayı Microsoft kendisi şöyle tanımlıyor: “Bilgisayarınız da telefonunuzu sizin kadar seviyor. Telefonunuzda bulunan sevdiğiniz her şeye doğrudan bilgisayarınızı kullanarak anında erişin.

Android telefonunuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayın ve kısa mesajlarınızı görüntüleyip yanıtlayın, çağrı yapın ve alın ve daha fazlasını yapın. En sevdiğiniz resimleri telefonunuzla bilgisayarınız arasında paylaşarak fotoğraflarınızı e-posta ile kendinize göndermeyi artık geçmişte bırakın. Telefonunuza dokunmadan fotoğrafları kopyalayın, düzenleyin ve hatta sürükleyip bırakın.”

Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli