reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Phone uygulaması

Windows için faydalı Samsung Phone uygulaması çıktı

Windows için Samsung Phone uygulaması sessiz sedasız indirmeye sunuldu. Bu uygulama Galaxy sahiplerini odak noktaya alıyor.

Buradan (Microsoft Store) ücretsiz olarak elde edilebilen Windows için Samsung Phone uygulaması, Galaxy telefon sahiplerinin bilgisayarları (Şimdilik sadece Galaxy Book 4 desteği var) ile telefonları arasında bağ kurmasına imkan tanıyor. Kurulan bu bağ sayesinde bilgisayarınızda telefon araması yapmak veya almak için Galaxy telefonunuzu kullanabiliyorsunuz. Windows 10 ve Windows 11 uyumlu uygulama, büyük bir kolaylık getiriyor ve kişilerin bilgisayarda çalışırken telefon görüşmeleri için telefonlarına fiziksel erişimine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. İleride başka cihazlara da destek vermesi beklenen uygulama, deneyenlere göre sorunsuz olarak görev yapıyor. Bu konuda Microsoft’un da bir çözümü bulunuyor. Hatta en son Microsoft Telefon Bağlantısı uygulaması ile Android telefonların Windows PC’ler için bir webcam haline getirileceği gündeme gelmişti. Microsoft Phone Link ya da Türkçe’ye geçirilen haliyle Microsoft Telefon Bağlantısı uygulamasının kodlarında geçtiğimiz ay bazı detaylar bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buna göre firma Android telefonların Windows PC’lere webcam olarak bağlanması için bir altyapı geliştiriyor gibi görünüyor. Eğer gerçekten çıkarsa kullanıcılar için güzel olacak bu özellik, Apple tarafında “Süreklilik Kamerası” adı altında Mac ve iPhone’lar için uzun süredir sunuluyor. Apple bu konuda kendisi şunları aktarıyor:

“Süreklilik Kamerası ile, iPhone’unuzu Mac web kameranız veya mikrofonunuz olarak kullanabilir, güçlü iPhone kamerasından ve ek video efektlerinden yararlanabilirsiniz. Kablosuz veya kablolu (USB kablosu ile) bağlantı kurabilirsiniz.” Telefon Bağlantısı uygulaması için ne zaman geleceği bilinmeyen imkan, gerçeğe dönüşürse hayatı kolaylaştırmaya yönelik güzel bir adım olacak.

Microsoft, Samsung ve Honor imzalı bazı telefonlar ile kullanılabilen bu uygulamayı Microsoft kendisi şöyle tanımlıyor: “Bilgisayarınız da telefonunuzu sizin kadar seviyor. Telefonunuzda bulunan sevdiğiniz her şeye doğrudan bilgisayarınızı kullanarak anında erişin.

Android telefonunuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayın ve kısa mesajlarınızı görüntüleyip yanıtlayın, çağrı yapın ve alın ve daha fazlasını yapın. En sevdiğiniz resimleri telefonunuzla bilgisayarınız arasında paylaşarak fotoğraflarınızı e-posta ile kendinize göndermeyi artık geçmişte bırakın. Telefonunuza dokunmadan fotoğrafları kopyalayın, düzenleyin ve hatta sürükleyip bırakın.”

Samsung Phone uygulaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER