reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows

Microsoft ve yeni Windows hedefi: “Görsel tazeleme”

Yazılım devi Microsoft, Windows tarafında önemli bir detayla gündemde. Firma tasarımda bir yenilik hedefliyor ve bunun için personel arıyor.

Microsoft, Windows işletim sisteminin tasarımını uzun zamandır köklü şekilde değiştirmedi. İşte firma bu konuda Apple’ın Big Sur ile yaptığı “tazeleme” hamlesine bir karşılık vermek istiyor. Yazılım devi bunun için de yeni yazılım mühendisleri arıyor. Dev firmanın bu kişilerden beklediği ise Windows için bir görsel gençleştirme / tazeleme / yenileme gerçekleştirmesi. Bu yenileme hamlesi ile müşterilere ilginç olarak “Windows geri döndü!” mesajı vermek istediğini aktaran firma, aynı zamanda Windows’un müşteriler için en iyi kullanıcı deneyimini sunan işletim sistemi olmasını da istiyor. Temel olarak yeni işletim sistemini daha modern ve kullanışlı hale getirmek isteyen Microsoft, bu konuda 2021’de yapılacak bir güncelleme ile kesin bir adım atacak bilgileri geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Windows 10X işletim sistemi üzerinde de çalışıyor

Windows 10’un yerini “almayacak” işletim sistemi Windows 10X, bilmeyenler için direkt olarak çift ekranlı bilgisayarlara / hibrit cihazlara özel bir sürüm olarak karşımıza çıkarıldı. Bu yeni nesil dokunmatik ekranlı bilgisayarlar odağında dikkat çeken 10X, çift ekranlı cihazlara odaklandığı için aynı anda yan yana iki farklı uygulamayı çalıştırabilecek şekilde hazırlanıyor. Ancak firmanın bu konuda da odağını değiştirdiği biliniyor. Yani Windows 10X’li cihazlar ilk aşamada yine tek ekranlı olacak. Çift ekran dönemi kaynaklara göre ancak 2022’de başlayacak.

İlginizi Çekebilir

Huawei Mate 40 ailesi ile tanışın