reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows

Microsoft, Windows tarafında iki büyük plan içerisinde

Yazılım devi Microsoft, Windows tarafında iki farklı büyük plan ile gündemde yer alıyor. Firma iki konuda dikkat çekecek adımlar hazırlıyor.

Microsoft, gelen son bilgilere göre ilk olarak Windows Store‘u yenilemek için çalışmalar yapıyor.

Yıl sonunda marketi güncelleyecek bilgisi verilen şirket, yeni marketi tüm oyun ve uygulamalara açık yapacak gibi görünüyor.

Şu an firmalara kendi altyapısını zorunlu kılan, bu yüzden de birçok uygulama ile oyunun markete girmesini engelleyen Microsoft, bunun değiştirerek büyük ses getirecek izlenimi oluşturuyor.

Windows’un kendi marketinin özellikle oyun konusunda büyümesi, çok ciddi bir kullanım farkı yaratacaktır. Bu arada firmadan bir Cloud PC sistemi de geliyor.

Bu “Project Deschutes” olarak geçen Azure temelli sistem, kişilerin internet üzerinden uzakta çalışan Windows’a erişmesine ve işlerini onun üzerinde halletmesine imkan tanıyacak.

Bu sayede çok güçsüz / ince / hafif cihazlarda dahi üst seviye Windows deneyimi elde edilebilecek. Bu sistem de önümüzdeki yaz aylarında çıkacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft tarafından Windows 10X işletim sistemi de geliyor

Hatırlamak adına Windows 10’un yerini “almayacak” işletim sistemi 10X,  temelde sadece çift ekranlı bilgisayarlara / hibrit cihazlara özel bir sürüm olarak karşımıza çıkarılmıştı.

Bu yeni nesil dokunmatik ekranlı bilgisayarlar odağında dikkat çeken 10X, çift ekranlı cihazlara odaklandığı için aynı anda yan yana iki farklı uygulamayı çalıştırabilecek şekilde hazırlanıyor.

Ancak sürüm ilk aşamada tek ekranlı standart modellere geliyor. Çift ekranlı ve Windows 10X’li dizüstüler 2022’de gelecek.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın