reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11 Windows 10

Windows 11 öncesinde çıkan 11 dakikalık rahatlama videosu [İzle]

Microsoft, biliyorsunuz 24 Haziran tarihinde yeni Windows sürümünü (Windows 11) tanıtacak. İşte bu sürüm odağında bir video geldi.

Microsoft halen yeni Windows sürümü Windows 11 olacak demiyor. Bu konuda beklenmesine rağmen resmi bir açıklama yapılmıyor.

Ancak yeni yayımlanan Windows videosu kesin olarak buna işaret ediyor. Yukarıda izleyebileceğiniz bu video Windows işletim sistemlerinin açılış seslerini bir araya getiriyor.

Bu videoyu açılış seslerini ciddi oranda yavaşlatarak hazırlayan Microsoft, video ile kişileri yeni Windows öncesinde rahatlamak istiyor. Peki bu video neden Windows 11’e işaret ediyor?

Çünkü video tam olarak 11 dakika uzluğunda. Firma bunu bir ipucu olsun diye özenle belirlemiş gibi görünüyor. Artık hemen hemen kesin olarak yeni sürüm Windows 11 adını taşıyor.

Bu da hep söylediğimiz gibi oldukça mantıklı duruyor. Artık yeni jenerasyon bir Windows için Windows 10 adının devam ettirilmesi iyi olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 ile neler gelecek?

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Microsoft ilk olarak yerleşik marketi güncelleyecek. Yeni Windows uygulama marketi çok daha fazla kişiye / şirkete açılacak ve özellikle oyun konusunda çok daha rekabetçi hale gelecek.

Microsoft burada Steam ve Epic Games karşısında daha fazla söz sahibi olmak istiyor ve satışlardan alınan payı düşürüyor. Satya Nadella’nın son dönemdeki en büyük güncelleme dediği son sürümle arayüz tasarımı da ciddi oranda yenilecek. 

Yeni jenerasyon sürüm ile Windows 10’un mevcut tasarımı yapısı hiç olmadığı kadar modern hale gelecek. Yeni jenerasyon Windows’ta yeni özelliklerden çok tasarım konusunda ciddi yenilikler bekleniyor.

Bu arada Microsoft, iptal edilen 10X için hazırlanan yenilikleri ilerleyen dönemde ya da ana sürümle Windows 11’e de getirecek. Böylelikle 10X için yapılan çalışmalar boşa gitmemiş olacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın