reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan Edge tarayıcı kullandırmak için ilginç yöntem

Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren Edge tarayıcısı konusunda oldukça iddialı olan ve kullanıcıların yeni geliştirilen bu tarayıcıya geçmesi için çabalayan Microsoft, farklı tarayıcılara geçiş yapmasını istemiyor. Bunun için ise ilginç bir yönteme başvurmuş durumda.

Kullanıcılar varsayılan internet tarayıcısını değiştirmek istediğinde bir uyarı penceresiyle karşılaşıyor. Bu pencerede Microsoft Edge‘in özelliklerinden bahsediliyor ve kullanıcının geçiş yapmak konusunda emin olup olmadığı bir kez daha soruluyor. Pencerede Microsoft Edge’e bir şans verilmesi için yer alan butonun daha büyük ve renkli şekilde tasarlandığı, varsayılan taracıyı değiştirmek için bulunan butonun ise daha küçük ve dikkat çekmeyecek şekilde olduğu görülüyor. Benzer bir durum varsayılan fotoğraf, video ve müzik uygulaması değiştirilmek istendiğinde de yaşanıyor. Bu onay pencerelerinin önümüzdeki hafta yayınlanacak güncelleme ile birlikte geleceği ifade ediliyor.

Microsoft Edge tasarım ve kullanım kolaylığı açısından oldukça başarılı olsa da halen bazı önemli özelliklere sahip değil. Örneğin tarayıcıda halen eklenti desteğinin sunulmaması kullanıcıların Chrome, Firefox ve Opera gibi diğer tarayıcılara yönelmesine neden oluyor.

İLGİLİ HABERLER