reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Nuance

Microsoft’tan son dönemdeki en büyük satın alma: “Nuance”

Microsoft, önemli bir satın alma ile gündemde yer alıyor. Yazılım devi, Nuance isimli şirketin büyük bir rakam ile yeni sahibi oldu.

Resmi açıklamaya göre Microsoft, dikkat çeken Nuance alımı için tam 19.7 milyar doları gözden çıkardı. Bunun firma için LinkedIn’den sonraki en büyük alım olduğu aktarılıyor. Firma LinkedIn’i tam 26 milyar dolara almıştı.

Peki Microsoft‘un büyük bir para verdiği Nuance tam olarak ne yapıyor? Nuance, yapay zeka ve ses algılama teknolojileri üzerinde çalışan firmalardan birisi. Firmanın en ünlü olduğu çalışması ise Dragon isimli yazılım.

Bu yazılım tam olarak yapay zeka ile görev yapıyor sesli konuşmaları yazıya dökme konusunda pazarın en güçlü seçenekleri arasında yer alıyor. Bu sistem kendini zamanla geliştirebiliyor olmasıyla da dikkat çekiyor.

Apple’ın dijital asistanı Siri için de lisanslı teknolojiler sağladığı aktarılan Nuance, Microsoft’un özellikle iş sektörünün geleceği için attığı adımlar arasında yer alıyor.

Nuance’in çok tecrübeli kadrosunu da bünyesine katan yazılım devi, gerçekten gelecek için kilit bir harcama daha yapmış gibi görünüyor. Teknoloji devleri ihtiyaçları olan nispeten küçük firmaları toplamaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft en son oyun konusunda büyük bir satın alım yapmıştı

Microsoft tarafının oyun dünyasındaki en büyük hamlesi geçtiğimiz aylarda Bethesda firmasını (Çatı şirket ZeniMax Media dahil ZeniMax çatısı altında yer alan id Software, Arkane Studios, Tango Gameworks, Alpha Dog Games, Machine Games ve Roundhouse Studios stüdyoları) satın alması olmuştu.

Bunun için 7,5 milyar dolar ödeyen firma, bu hamlesiyle Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, Prey ve Dishonored gibi efsane olmuş oyunların da sahibi oldu.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max