reklamı kapat

POPÜLER

MINI Cooper S’e 280 beygirlik performans dokunuşu

Mulgari tarafından gerçekleştirilen geliştirme performans ve altyapısal iyileştirmeleri beraberinde getiriyor.

BMW, Mercedes ve McLaren gibi üreticilerin modelleri üzerinde yaptığı geliştirmelerle bilinen İngiltere merkezli performans geliştiricisi Mulgari, McLaren’ın ardından rotasını bir diğer İngilize çevirdi. Mulgari’nin Signature Vehicles (SV) adıyla hayata geçirdiği özel üretim modellere eklenen son üye olan Mini Cooper S beklediğimiz gibi fabrikanın çizdiği sınırları aşarak çıtayı yeni bir yere konumlandırdı. Geliştirme kapsamına motoru da dahil eden ekip araca dışarıdan bakıldığında vermek istediği agresiflik mesajını oldukça başarılı bir şekilde iletiyor.


Teknik iyileştirmelere geçmeden önce tasarımsal açıdan yapılan iyileştirmelere yakından baktığımızda tamponlara yapılan eklentiler, altı farklı renk kombinasyonuyla seçilebilen aynalar, frenk kaliperleri, egzoz sistemi ve 18 inçlik hafif alaşım jantlar ön plana çıkıyor. İçerisinde de bolca krom detay ve ana renge entegre dikişlerin kullanıldığı projenin koltukları ve direksiyonu da geliştirme kapsamında elden geçiriliyor.


Eklenen yeni süspansiyonlarlar standart versiyondan 30 milimetre daha aşağıda konumlanan Cooper S performans sürüşlere çok daha iyi şekilde cevap verebiliyor. Mulgari’nin motor yönetimini tamamen değiştirdiği ve motora yapılan yeni soğutma sisteminin ardından aracın güç değeleri 280 beygir güç ve 394 Nm tork olarak karşımıza çıkıyor. 0-100 ve maksimum sürat üzerindeki değerleri paylaşılmayan Cooper S projesiyle birlikte Mulgari’nin hayata geçirdiği tüm projeleri buradan inceleyebilirsiniz.